Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie rękawiczki na łańcuchy w tatry? Żeby były troszkę cieplejsze i żeby chwyt był dobry.

#tatry
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rocky_b: Na Orlą nigdy nie pchałem się jak było zimniej niż te 6-8 odczuwalnej. No ale w cieniu łańcuchy zimne.

Mi się sprawdzały robocze z koziej skóry za dyszkę, ale mi rękawiczki często znikają xD
  • Odpowiedz
@rocky_b: Na Orlą wybieram rękawiczki skórzane robocze, bo na łańcuchach bardzo dostają po dupie, a szkoda mi zajechać rękawice za 200zł.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kynx
@booolooo
@nalej_mi_zupy w sobotę mam w planach wejść na rysy jak nie będzie fatalnej pogody, dlatego też chciałem sobie sprawić rękawiczki. Łańcuchy będą śliskie, zimne a moja dziewczyna na tą wyprawę sobie sobie sprawiła takie rękawiczki z decathlonu:

https://www.decathlon.pl/p/rekawiczki-trekkingowe-dla-doroslych-forclaz-trek-500-stretch/_/R-p-158532?mc=8396264

Mówiłem jej że się nie nadają do łańcuchów i że będzie się slizgac a ona swoje... Może ktoś ma takie rękawiczki i jest w stanie potwierdzić albo zaprzeczyć?
  • Odpowiedz
  • 1
@rocky_b da radę w nich tylko, że będą zajechane po wyprawie, będą zniszczone i brudne od rdzy. Mają tam jakieś gumowe wstawki więc może nie będą śliskie. Jeszcze trzeba mieć na uwadze że nasiąkną woda od mokrych łańcuchów i będzie zimno w łapy. Skóry tak nie przewiewa
  • Odpowiedz