Wpis z mikrobloga

@Xefirex: zawsze mnie to ciekawi, że jak dorosły człowiek, który powinien sobie umieć radzić w życiu, obcować z innymi, mieć doświadczenie w kontakcie z innymi ludźmi, no być dorosły i ukształtowany po prostu - idzie do pracy a tam ktoś go wyzwie od czegoś, albo jest mobbing, albo dyskryminacja i w ogóle.... To wszyscy (i słusznie!) mówią, że niech wali od razu do HRów, do PIPu, a najlepiej to niech zmienia
  • Odpowiedz
@PomaranczaTesto: Ale po co się rozpisujesz na cztery akapity o twojej sytuacji życiowej. Dla twojej informacji przerwałem czytanie tego po pierwszym zdaniu wiesz czemu? Z powodu tego co ci napisałem w poprzednim poście. Dlaczego od razu wierzysz jakiemuś anonimowemu postowi z netów? Wiesz, że każdy z siebie potrafi zrobić ofiarę. Pewnie, żeś beczał o tej babie co dopiero oskarżyła tatuażystę tutaj na wykopie bez dowodów bo się zleciało tysiąc białorycerzy a
  • Odpowiedz
@Xefirex: Moje dziecko za parę lat będzie szło do szkoły. Staram się nie trzymać pod kloszem i przygotować na różne scenariusze, ale jeśli będzie wrażliwe i będzie gnębione, #!$%@? się do gabinetu dyrektorki i robię inbę. Tak powinien zrobić każdy rodzic. Interesować się dziećmi, rozmawiać, instruować, wspierać, a jak trzeba - reagować na pełnej. Szkoła to naprawdę ważny okres w życiu dziecka.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xefirex: flashbacki z końca podstawówki jak ze skali punktowej zachowania (patologia) miałem zachowanie chyba nieodpowiednie, dzięki powołaniu się na statut szkoły (wychodziło z niego, że musiałbym demolować sprzęt szkolny i palić szlugi, a ja raczej częściej go naprawiałem xD) dostałem dobre, przez co nie dostałem czerwonego paska, no i od tamtej pory miałem całkiem #!$%@? w naukę, byle jakoś było xD

edit; a, zapomniałem, tskie zachowanie miałem, bo ludzie mnie przezywali
  • Odpowiedz
polacka szk0ła - mix więzienia z obozem przetrwania, jak nie jesteś nomickim NPC z mentalnością agresywnej łysej małpy to powodzenia, bo prawdopodobnie jedyne co stamtąd wyniesiesz to problemy psychiczne
ale nie martw się - zawsze możesz potem iść na cudowną terapię XD
  • Odpowiedz
@PomaranczaTesto: nad swoim zachowaniem.

@stuwykopek: @PomaranczaTesto: @Kamilo67:

To w interesie samego gnębionego jest praca nad sobą. Świat wygląda tak jak wygląda i to ty musisz się dopasować do jego praw, a nie cały świat do ciebie. Bo w dorosłym życiu nikt nikog nie trzyma za rączkę i każdy musi dbać o siebie.

Można płakać nad tym jacy ludzie są niemili (a nigdy w całej historii ludzkości nie byli
  • Odpowiedz
Teraz ją zmienił i znowu to samo. Założę się, że zmieniłby ją 200 razy i 200razy byłby ofiarą. W jego zachowaniu musi być coś, co stawia go tak nisko w hierarchii. Powinien się zastanowić nad sobą i trochę nad tym popracować a dopiero potem zmienić otoczenie i zacząć z czystą kartą. Bo świata nie zmienisz, nawet jeśli dorośniesz i nie będziesz mieć już topionej głowy w kiblu to nadal będziesz zachowywał się
  • Odpowiedz