Wpis z mikrobloga

Dobrze wiemy, że chcecie zostać #programista15k dla pieniędzy.

A co jeśli powiemy Wam, że #python czy #javascript to nie jedyna opcja?

Otwierają się nowe możliwości w związku z dynamicznym rozwojem platform #lowcode #nocode. Chętnie opowiemy Wam o tym bazując na własnym doświadczeniu podczas naszej konferencji NoCodeDays, na Ścieżce Zmiany.

Celem Ścieżki Zmiany jest stworzenie edukacyjnej przestrzeni dla wszystkich spoza branży IT, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę z zakresu Low-Code/No-Code.

Przygotujcie się na ciekawe prelekcje, podczas których poznacie inspirujące historie przebranżowienia, a także dowiecie się więcej o tym, jak zarządzać stresem podczas tak istotnego wydarzenia w życiu.

Opowiemy również o perspektywach zarobkowych, które dają technologie No-Code i Low-Code. Podpowiemy, jakie umiejętności i wiedzę warto zdobyć, by sprawnie wejść do branży Low-Code/No-Code oraz pokażemy kulisy pracy konsultanta.

https://nocodedays.pl/o-konferencji/

#gownoburza w komentarzach za 3.2.1? Chętnie odpowiemy na pytania, bo temat może naprawdę zaciekawić wiele osób chcących wejść do IT, ale niekoniecznie do pisania kodu.

#pracait
  • 14
@AkademiaAplikacji: Koledzy, macie całą stronę o konferencji, na której jest dużo słów, ale nie ma nic konkretnego o samej konferencji. Nie wiem, czy coś się zepsuło, czy to tak specjalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze to może być konferencja pt. "Managerem każdy może być" i couchowe pitu pitu, jak i fatyczne porady dla ludzi wchodzących do IT omawiająca role nie-programistów.

Liczę na poprawę, bo aktualnie wygląda
@AkademiaAplikacji: tak. co do zasady rozwiązania lowcode/nocode mają rację bytu i tak Power Platform jest dobre na początek. Ale bez znalezienia firmy z dedykowanym ku temu zespołem/działem, który prowadzi projekty to machający papież na drogę. Oferty - jeśli już się pojawiają dotyczą Konsultantów M365 - i tutaj wymagania wyglądają tak, jak dla fullstacka. Perfekcyjna znajomość SharePointa, REST API, najlepiej jeszcze kilka lat w .NET lub C#, kilka certyfikatów Microsoftu z dziedziny
@Fanatyk_Wedkarstwa: XD, ale nie mówimy w tym przypadku o "programiście LCNC". To byłoby już za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymamy się roli "konsultanta".
JSON też swego czasu mówił, że na "Lotniskowcu IT" nie ma tylko pilotów. Jest cała masa różnych mniejszych ról. Low-code'owcy też tam płyną na tej łajbie!
@AkademiaAplikacji: no code bardzo fajne, mi się podoba, że nie muszę się martwić bezpieczeństwem tak bardzo, co z tego, że w Wordpressie mam pierdyliard pluginów, jak później trzeba je aktualizować i rozwiązywać między nimi konflikty
@pozmu: Jeśli wchodzisz w poważny ekosystem to tego problemu nie ma, bo martwi się tym np. Microsoft. Custom connectory to bardziej zasadne wątpliwości, ale znów. Żeby się pojawić trzeba przejść przez certyfikację. Nie ma szans na taką samowolkę jak w WP.