Wpis z mikrobloga

2229 + 1 = 2230

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód
Autor: Robert M. Wegner
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788361187165
Wydawnictwo: Powergraph
Liczba stron: 688
Forma książki: książka
Drugi tom opowiadań Roberta M. Wegnera i równie dobry co poprzedni. Odnoszę wrażenie, że równiejszy od Północ-Południe.
Wschód opowiada o przygodach czaardanu Laskolnyka - konnej jazdy, która toczy swoje walki na stepach przeciwko Se-kohlandczykom - ludowi wrogiemu cesarstwu Meekhańskiemu. Jakoś zawsze lubię konne opowieści przez ich szybkość i akcję. Tak samo było i w tym przypadku. Wschód jest równy w swoich opowieściach daję 8/10.
Zachód opowiada natomiast o przygodach miejskiego złodzieja Altsina. Myślałem, że jak w przypadku pierwszego tomu druga część książki będzie z lekką tendencją spadkową, jednak było zupełnie odwrotnie. Akcja rozkręcała się nabierała tępa, co rusz pojawiały się nowe intrygi szlachty, gildii złodziei czy kultu świątynnego. Zabrakło mi jedynie odczucia brudu i plugastwa miasta. Podobnie równie jak wcześniej 8/10.

Podsumowując. Mój opis książki jest krótki i nie składny, ale to nie ja jestem tutaj autorem książek więc wszelkie zażalenia co do pisowni i interpunkcji proszę wysyłać pocztą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tom drugi dostaje ode mnie 8/10, bardzo sprawnie napisana opowieść i nie nudziłem się ani trochę przez te prawie 700 stron. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu opowieści, ale mam jeszcze kilka innych książek do skończenia zanim to się stanie.

Jeśli chodzi o "ranking" granic to według mnie kształtuje się on następująco.
1. Północ
2. Wschód (chyba z sympatii do końskich wojaży)
3. Zachód
4. Południe

Po dwóch tomach cyklu mogę śmiało powiedzieć, że Meekhan to top polskiego fantasy, które mogę całkowicie polecić każdemu, nawet przeciwnikom polskiej fantastyki - czytając odnoszę wrażenie, że styl jest zgoła odmienny od tego do czego przyzwyczaili nas niektórzy polscy "twórcy".

#bookmeter #meekhan #fantastykabookmeter #fantastyka #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz Yanush3564 - 2229 + 1 = 2230

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Z...
źródło: comment_1662894455Fn64ww9gvOkohqFDlzQcwJ.jpg
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.5 / 10) (11 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: zbiór opowiadań

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-05-01 - Użytkownik 1234login ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-11 - Użytkownik DoubleM ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0
@Yanush3564
Właśnie powoli kończę ten drugi tom. Zacząłem czytać jako coś lekkiego do odstresowania.

Bardzo podobają mi się obrazy, które zostają w głowie po tych opowiadaniach. Coś jest malarskiego w stylu tego autora. Bardzo dużo daje też różnorodność tych obrazów, dzięki czemu nabierają większej ostrości. Ich tendencyjność, odpowiedniość do terenu, jest tutaj plusem, który niezbyt sprawdza się w kreacji samych postaci.

Jednak sam styl pisania pozostawia wiele do życzenia. Często akcja jest
@Kenneth66
@Yanush3564

Aż musiałem wrócić do tego wpisu. Kończę książkę i coraz bardziej mi się podoba, zwłaszcza ta jakaś malarskość (zostają mi w głowie bardzo wyraźne obrazy scen) ale #!$%@? panowie:

Nie macie wrażenia, że jeżeli jeszcze raz przeczytacie, że coś się dzieje w ileś uderzeń serca, to #!$%@? ta książka o podłogę xD?