Wpis z mikrobloga

Pod koniec tygodnia miałem telefon, że przepala zabezpieczenie przedlicznikowe, w ostatnich dniach żarówki migają z normalnie na mocniej, ostatnio spaliła się ładowarka do telefonu i elektronike w kuchence sfajczyło itp itd. Kolejna rzecz to kiedy uruchamiają w łazience piecyk 1000W aby było cieplej to przepala przedlicznikowego topika 35A. Ponoć był elektryk, ale stwierdził, że to przez fotowoltaike są skoki napięć i trzeba do elektrowni a z tym bezpiecznikiem to grzejnik uszkodzony i robi zwarcie.
Od razu wiedziałem, że upala się zero i robi to między słupem a licznikiem. Ściągnąłem tablice i czarno na białym, neutralny się upalił i stykał na słowo honoru z kolei przez jego temperaturę stopiło izolacje na fazowym i kiedy był większy pobór energii to neutralny pod wpływem ciepła zapewne sprężynował o milimetr i druty stykały się powodując działanie bezpiecznika.
Miejscowy elektryk zwalił winę na fotowoltaike u sąsiada i nawet nie pomyślał, że grzejnik po drodze ma topika 16 amperowego tylko wali od razu 35. Nie miał nawet nic do innych pv na dachu podłączonych do tej samej linii tylko o sąsiada bo ten założył panele tydzień wcześniej xd
Ogólnie to wiedza niektórych mnie przeraża.

#detektywzarzutka
Pobierz Zarzutkkake - Pod koniec tygodnia miałem telefon, że przepala zabezpieczenie przedlic...
źródło: comment_1662884872WY0WOwlMd35a2rOEilVeSV.jpg
  • 20
@Zarzutkkake: Kto raz widział instalacje elektryczna w polskich domach to się w cyrku nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Polacy uwielbiają śmiać się z jakiś filmików z UK, a u nas są takie prlowskie ciekawostki ze szok. Na dodatek ten niski poziom rodzimych „fachowców”….
Pamietam jak kupiłem mieszkanie i pierwsze co to od razu chciałem zmienić instalacje, bo tak z 1976r to była pewna smierć xD Z