Wpis z mikrobloga

#siatkowka Ale #!$%@? z tymi czterema reprezentacjami ktore miedzy sobą medale rozstrzygają. Wszyscy ćwierćfinaliści tych MŚ oprocz Ukrainy to byli spokojni kandydaci do medali przed turniejem. Do tego trzeba dodac Japonie, Serbie, Iran, slusznie nieobecną Rosję, rosnącą Kubę i tez coraz ambitniej wygladajacą Turcje. A jeszcze niedawno cos tam pykali Kanadyjczycy, Niemcy, Portugalczycy, Finowie, Bułgarzy, Hiszpanie czy Australia. #!$%@? mnie takie coś bo to potem na głównej jest wyplusowywane z niewiadomego powodu i propsowane bo polska znajomosc siatkowki ogranicza się do 0 i meczów o stawkę. Fajnie że chociaz mamy jakiś sport druzynowy w ktorym o coś gramy i to nie o honor tylko medale.
  • 5
@vasos: Ci ludzie po prostu zaśmiecają tag. On nie służy do tego, by pisać o tym, jak bardzo się nie lubi siatkówki. Co do popularnošci, wystarczy przejść się nad wodę - zawsze się znajdzie ktoś kto sobie odbija, nie ważne na jakim poziomie. Poziom zespołów narodowych też się zmienia, Francuzi kilka lat temu mieli zapasc na pare lat, Hiszpania grala nieźle (final euro mieli), od kilku lat aspiracje zglasza Słowenia. Wiele
@vasos: @Caesium_:
Za to wy na siłę odsmiecacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli zamiast czterech liczących się drużyn istnieje jednak 8 i drugie tyle typu Iran, które od czasu do czasu potrafią w towarzyskiej lidze światowej wygrać z kimś z tej ósemki.

Jak są ms w piłkę albo nawet euro, zawsze brakuje w tym turnieju drużyny, która jest zwykle tak silna, że jej brak jest niespodzianką,
@Toszeron: oooh, przejrzałem na oczy, od teraz nie będę już oglądał siatkówki i będę siedział 80 minut by doświadczyć 10 minut magii, w których ktoś się przewróci w polu karnym udając faul, zawodnicy przez 5 minut będą się kłócić czy faul był czy nie, po czym padnie z tego karnego bramka wypaczająca wynik, a w powtórce wyjdzie, że karnego nie powinno być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak
@Caesium_: hola hola

Pierwszym tekstem, który przeczytałem był ten, że w siatkówce liczy się nie 8 drużyn tylko trochę więcej, więc nie ma co jej umniejszać.

To tyle co w pingpongu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Toszeron: cóż, w piłce nożnej masz 24 medalistów mistrzostw świata (w tym np. Polska w '82 - czy jesteśmy liczącym się zespołem teraz?). W siatkówce 14 (być może zaraz dojdzie 15). Mistrzostwa świata w siatkówce są rozgrywane od 1949, w piłce nożnej od 1930. Zmieniały się dominujące zespoły w obu sportach. Czy to duża dysproporcja? Jeśli weźmiemy pod uwagę popularność obu sportow, moim zdaniem rozkłada się to w miarę po równo.