Wpis z mikrobloga

Fachury od statusów wołam Was.
Pracowałem w UK, dostałem presettledstatus ale przy okazji I lockdownu zabrałem manatki i życie do Polski. Byłem na furlough do października 2020, po czym zgodziłem się na zwolnienie za odprawą. Mijają ponad dwa lata, właśnie podpisałem kontrakt, wracam na stare śmieci.
I tu moje pytanie: jak to ostatecznie jest? Czy jest jakiś wyjątek COVIDowy? Zgodnie z moją wiedzą, w okolicach marca bieżącego roku powinienem starcić status i możliwość w pracy w UK z automatu. Status na stronie jest dalej ważny do bodajże 2024 no i podpisałem kontrakt po weryfikacji HR przez sharecode z gov. Więc?

#uk #presettledstatus #brexit
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ularadarowiec: interesujacy case, na kiedy planujesz lot do UK? Zycze powodzenia i mam nadzieje, ze sprawy uloza sie korzystnie dla Ciebie. Wolaj jak wyladujesz bo jestem ciekaw finalu historii :)
  • Odpowiedz
  • 2
@sztas 18.09 zaczynam pracę. Na 17.09 mam lot poranny. Na samym lotnisku luz, bo skąd mają wiedzieć że ja do pracy, a nie do koleżki na weekend?

Co najlepsze: moja kobieta wyjechała z Londynu 02.2020. Odwiedziła koleżankę w marcu bieżącego roku czyli dwa lata minęły. Wcześniej miała status do 2024. I co? Przed wyjazdem status do któregoś miesiąca 2024 a dzisiaj pokazuje status lipiec 2025. B----l jak c--j xD
  • Odpowiedz