Wpis z mikrobloga

  • 3
Ile kacapom zajmie lat odtworzenie
zdolności bojowych sprzed napaści na Ukrainę?

Pytam o sprzęt, ludzi i możliwości.

Szacunkowo i bez źródeł ;)

#rosja #wojna #ukraina
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ms86:
Szczerze? Nigdy tego nie odtworza, bo potracili dawny sowiecki sprzet, ktorego mieli mase. Te ich proby stworzenia nwych broni to smiech na sali i w dodatku sankcje nie pozwola ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ms86: Tego nikt nie wie, ale przy sankcjach i problemach gospodarczych? Myślę, że dekada to jest minimum. Chociaż osobiście myślę - raczej będzie Rosji tylko ciężej, bo każdy będzie chciał się oderwać od ich surowców, więc źródełko będzie systematycznie wysychać. Co za tym idzie pieniędzy na armię również więcej się robić nie będzie.
  • Odpowiedz
@ms86: Gdzieś niedawno czytałem, że Rosja straciła sprzęt o wartości 5 lat produkcji, czyli przed wojną by tyle sprzętu odrobili w 5 lat a teraz z sankcjami... Powiem, że ludzie tyle nie żyją xd. Zwłaszcza, że to były dane jeszcze sprzed ofensywy i bez brania pod uwagę ton pozostawionego sprzętu.
  • Odpowiedz
@ms86: Prawdopodobnie nigdy, bo król jest nagi. Jak mogą odtworzyć mit niepokonanej kacapii, która zajmuje Kijów w 3 dni? Takie coś buduje się przez dziesięciolecia, nierzadko i cały wiek i to udanymi konfliktami, więc tym gorzej.

Mleko się wylało, koniec imprezy.
  • Odpowiedz
@ms86: ludzi raczej wiecej juz nie bedzie w rosji nigdy bo maja niz demograficzny. Sprzet mozna tworzyc jak sie ma technologie a rosja ma przestarzałą. Takze trzeba sie zapytac chińczykow czy se teraz chca wykupić rosje i coś z tego sprobować jeszcze ugrać czy nie. Bo jak nie to ja obstawiam zamiany w druga koree polnocna i zostanie w tyle na pierdylion lat.
  • Odpowiedz
@ms86: sprzęt minimum 5 mając części i przemysł sprawny. Ale ruskie nie mają dostępu do wielu części. Od łożysk piast po elektronikę. Zwyczajnie będzie ciezej i dłużej omijać sankcje. Potem trzeba serwisować. Strumieni części musi płynąć.

A trzeba z 2 lata standardowo starczy na piechotę.
  • Odpowiedz