Wpis z mikrobloga

Mam światłowód z #inea - symetryczny 1Gb/s. Jestem połączony po kablu i mam problem taki, że upload jest znacznie niższy niż gwarantowany wszędzie gdzie sprawdzam poza aplikacją Speedtest PRO. Na zdjęciu trzy różne pomiary wykonane w krótkim czasie po sobie. Po prawej aplikacja Speedtest PRO.

Problem w tym, że Inea w reklamacji przyjmuje zgłoszenie tylko z wynikiem ze Speedtest PRO (która jest certyfikowana).

Testowałem już zarówno z routerem jak i bez routera (bezpośrednio komp połączony), testowałem z innego komputera, nawet odpaliłem Linuksa Live. Testowałem z Dropboksem, Google Drive, wysyłałem plik do AWS oraz własnego serwera w OVH. Upload zawsze niski - a te 200Mbit/s ze speedtestów i tak jest niezłym wynikiem. Do chmur wychodzi maksymalnie coś koło 2MB/s (16Mbit/s)

Na wcześniejszym mieszkaniu z tego samego komputera, ale od innego ISP miałem stabilne 900/900 na wszystkich dostępnych speedtestach.

#komputery #internet #siecikomputerowe #sieci
namthar - Mam światłowód z #inea - symetryczny 1Gb/s. Jestem połączony po kablu i mam...

źródło: comment_1662829792vU29eCfhqGnFNsIjZogWB4.jpg

Pobierz
  • 25
@freedy18: Hmm, to ewidentnie poprawia, ale muszę dość sporo równoległych streamów ustawić. Aby wysycić przepustowość mojego serwera (100Mbit/s) potrzebuję ustawić w okolice 20:

[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-10.00 sec 8.50 MBytes 7.13 Mbits/sec sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 8.33 MBytes 6.99 Mbits/sec receiver
[ 6] 0.00-10.00 sec 6.12 MBytes 5.14 Mbits/sec sender
[ 6] 0.00-10.00 sec 5.96 MBytes 5.00 Mbits/sec receiver
[ 8] 0.00-10.00 sec 6.75 MBytes 5.66
@namthar: nie do końca wiem niestety. Być może po prostu taka jest domyślnie charakterystyka ruchu generowanego przez IPERF-a. Kiedyś próbowałem się wczytywać w teorię, ale to nie takie proste ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak gdzieś mam potrzebę przetestowania to metodą organoleptyczną patrzę jak idzie przez zwiększanie liczby strumieni. Pojedynczy nie wysyca praktycznie żadnego łącza.
/edit
Zastanawiam się, że może na to mieć wpływ QOS na łączu narzucany
@xenonn: Niestety nie. Kontaktowałem się z IKE w tej sprawie i mam zgłosić reklamację do Inei i jeśli odmówią to wtedy wrócić do IKE z dokumentem potwierdzającym ich odmowę. Z kolei w Inei działa to tak, że jak zgłosisz przez neta lub telefon, to oni mówią, że z ich strony wszystko wygląda ok, mam wysłać raport z tej certyfikowanej aplikacji. I cyk, zgłoszenie zamknięte.

Musiałbym zgłosić oficjalną drogą listownie, ale za