Wpis z mikrobloga

@Romska_Palo_Ul_Laputa: eksploracja kosmosu to sięgnięcie nieba i poznawanie rzeczy ukrytych. Jak to nie jest pycha to tym co nią jest? Klonowanie istot żywych, grzebanie w genach i zabawa ludzi w boga? Widać, jeśli istnieje, to mu też jakoś specjalnie nie przeszkadza
doczytaj w Biblii. ISS powstał, żeby po prostu eksplorować kosmos. Wieża Babel - żeby ludzkość samemu mogła sięgnąć nieba i żyć jak Bóg. I to za to wieża została zniszczona.

Chodziło o grzech pychy.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: To raczej ty powinieneś doczytać. Ludzie wcale nie chcieli dosięgnąć niebios - wieża miała tylko służyć jako punkt orientacyjny, żeby cała ludzkość mogła żyć razem w jednym miejscu. Bóg się wystraszył, że jak ludzie będą tak
Bóg się wystraszył, że jak ludzie będą tak razem żyć i współpracować, to staną się zbyt potężni.


@KomosaBiala:

Plus za odniesienie do źródła. Pojawia się jednak pytanie, moje zwykłego śmiertelnika. Na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, który przytaczam na wstępie?
Plus za odniesienie do źródła. Pojawia się jednak pytanie, moje zwykłego śmiertelnika. Na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, który przytaczam na wstępie?


@Oline: Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego

Jest to też powtórzenie motywu, który pojawił się
Z tego wyłania nam się obraz Boga, który obawia się, że człowiek będzie w stanie mu dorównać - i który jest gotowy zrobić wszystko, by temu zapobiec.


@KomosaBiala:

Zobaczmy jedno, zadane przez Boga ludziom pytanie i wyczerpującą odpowiedź:

Iz 40:25,26 "Jak więc Mnie sobie wyobrażacie i z kim Mnie porównać chcecie? zapyta sam Święty. Podnieście wasze oczy ku górze i popatrzcie: Któż to stworzył te wszystkie gwiazdy jak nie Ten, który
Pobierz Oline - > Z tego wyłania nam się obraz Boga, który obawia się, że człowiek będzie w s...
źródło: comment_1662926218Q011SceusDFB5rY0hld2kY.jpg
Z całym szacunkiem wniosek który wyciągasz nie ma uzasadnienia (biblijnego rzecz jasna).


@Oline: Nie. Mój wniosek nie pasuje do obrazu Boga, który znasz z innych fragmentów Biblii. To nie znaczy wcale, że ten wniosek jest bezpodstawny. Nie zapominaj, że Biblia była pisana przez wielu różnych autorów na przestrzeni ponad tysiąca lat. Niespójności w opisie Boga nie są w takich okolicznościach niczym niespodziewanym.

"I rzekł Pan Bóg: Człowiek, który był podobny do
Jesteś pewien, że Stwórca nieba i ziemi, najpotężniejsza istota we wszechświecie obawia się ludzi?


@Oline: Ale to on tak #!$%@? o sobie. Zwykłe napinanie muskułów. W rzeczywistości nie jest tak potężny, szczególnie po tym wypadku.
Nie zapominaj, że Biblia była pisana przez wielu różnych autorów na przestrzeni ponad tysiąca lat. Niespójności w opisie Boga nie są w takich okolicznościach niczym niespodziewanym.


@KomosaBiala:

Odbiegam od tematu,zaciekawiłeś mnie. Jakie niespójności na temat Boga znalazłeś w Biblii. Dasz radę podać jakieś przykłady. Z góry dziękuję.
Odbiegam od tematu,zaciekawiłeś mnie. Jakie niespójności na temat Boga znalazłeś w Biblii. Dasz radę podać jakieś przykłady. Z góry dziękuję.


@Oline: No historia o wieży Babel jest właśnie takim przykładem. Mamy tutaj opis Boga, który schodzi na ziemię, żeby zobaczyć, co ludzie robią. Przeszkadza mu, że tak dobrze ze sobą współpracują, i wyraża obawę, do czego to może doprowadzić w przyszłości. Wtrąca się wiec w ich działania, naruszając ich wolną wolę.