Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z anonimowych, bo nie chcę zostać rozpoznany.

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z siłownią. Totalnie się na tym nie znam, ćwiczyłem tylko raz ze szwagrem w jego przydomowej siłowni. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie jeden mały szkopuł... Nie mam ręki do połowy przedramienia, co jak pewnie się domyślacie, może być sporym utrudnieniem jeśli chodzi o ćwiczenia na siłowni. Na co dzień korzystam z protezy kosmetycznej, czyli takiej, która wygląda jak normalna ręka. Mam też protezę roboczą, która ma ruchomy hak zamiast dłoni i można regulować jego zacisk, można też wymianieć go na inne końcówki, których nie mam, ale mógłbym je dorobić do różnych celów, jeśli byłaby taka potrzeba.

Pomyślałem, że najlepiej byłoby gdybym zatrudnił jakiegoś trenera personalnego, który pomógłby mi znaleźć sposoby na moje ograniczenia i pokazać co i jak. Nie orientuję się jak to wygląda cenowo, ani jak znaleźć odpowiednią osobę, więc proszę o rady.

Aktualnie ważę 85 kg i mam 173 cm wzrostu, a jeśli chodzi o mój cel to na początek chciałbym po prostu zrzucić bebech i poprawić górne partie mięśni, bo aktualnie mam sylwetkę typu skinny fat. Mam też dysproporcję pomiędzy umięśnieniem lewej i prawej strony ciała, bo korzystam głównie z jednej ręki, a drugą jedynie sobie pomagam. Jak już bym się z tym uporał, to chciałbym osiągnąć końcową sylwetkę, jak aktor na zdjęciu. Chcę być tylko trochę przypakowany i wyglądać w miarę naturalnie, wydaje mi się, że to nie jest jakiś wygórowany cel (chyba, że się mylę). Nie wynika to z mojego lenistwa, że nie chce osiągnąć czegoś więcej, po prostu nie podoba mi się jak ktoś wygląda jak góra mięśni, ale to tylko moje zdanie.

Ile mogłoby zająć zbudowanie takiej sylwetki? Macie jakieś rady na początek, sugestie, cokolwiek? Wybór siłowni ma jakieś znaczenie?

Jeśli moje pytania są durne, to przepraszam, ale totalnie nie jestem w temacie.

#mirkokoksy #silownia #rozwojosobisty #niepelnosprawni

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631c79cf2a8b3eb93a7dcd07
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pisze z anonimowych, bo nie chcę zo...

źródło: comment_1662812144Q5EcOqzNc7ldxsvo9Oq35f.jpg

Pobierz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: jak wy się boicie pójść na siłownie to ja nie wiem jak wy np umawiacie się do dentysty czy na wizytę fryzjerską, gdzie trzeba rozmawiać z drugim człowiekiem xD

Na siłownie wpadasz i tylko zamieniasz dwa słowa z recepcjonistką, słuchawki na uszy i ćwiczysz, każdy ma wywalone na ciebie. To jest najbezpieczniejsze miejsce na ziemi i najbardziej komfortowa strefa komfortu. Najwięksi aspołeczniacy siedza na siłce i nic im sie nie
przeczytałeś w ogóle ten wpis? OP pyta o rady jak zacząć trenować nie mając ręki, a ty piszesz o jakimś strachu przed pójściem na siłkę xD


@j2p123g7md: przeczytałem uważnie i dobrze skomentowałem, bo gadacie głupoty że głowa mala. Miliony ludzi chodzi i ćwiczy i osiąga sukcesy, a wy na siłe szukacie wymówek.

Powiedz może to jemu, że się nie da. Chyba nikt mu nie powiedział, że się nie da i sobie
nad__czlowiek - > przeczytałeś w ogóle ten wpis? OP pyta o rady jak zacząć trenować n...

źródło: comment_1662829679jfXO0nobju7FgH8XkaLUeD.jpg

Pobierz
@menmikimen:

Jeśli trenujesz – wykonuj ćwiczenia poprawnie i do końca. Chodzi o to, że gdy robisz przysiad ze sztangą, masz go robić niemal dupą do ziemi, a nie lekko uginać kolana. To niby oczywiste, ale zobaczysz jak dużą rolę odgrywa tutaj EGO. Łatwiej jest lekko uginać kolana, dokładać ciężar a potem chwalić się, że biorę 140. Niestety, lekkie ugięcie kolan to nie przysiad i np. na zawodach, nikt by Ci tego
nad__czlowiek - @menmikimen: 
 Jeśli trenujesz – wykonuj ćwiczenia poprawnie i do koń...

źródło: comment_1662835169U0XPmOqVLWOMAGH2TyyqOe.jpg

Pobierz