Wpis z mikrobloga

Mireczki,
nosicie telefon w etui? Zawsze mnie zastanawia jaki jest sens kupowania ładnego telefonu, i brania tego dizajnu pod uwagę, żeby później włożyć w nieporęczne etui, które powoduje, że staje się gruby, ciężki, trudniejszy w obsłudze (jeśli ma np. klapkę). Rozumiem jeśli już spadł itp. i ukrywacie w ten sposób zarysowania, ale jeśli telefon był nowy to dla kogo go oszczędzacie? Dla kolejnego właściciela?

#telefony #pytanie #android #iphone
  • 18
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski: dla mnie to najbardziej kwestia bezpieczeństwa - akurat mój telefon ma obłe, śliskie boki i w kanciastym, gumowym etui lepiej mi się go trzyma. Obecnie wszystkie telefony są takie same i różnią się jedynie modułem aparatów (który i tak jest odsłonięty w etui) i ew. kolorem, co dla mnie nie ma znaczenia żadnego bo i tak zawsze kupuję czarny albo biały ¯\_(ツ)_/¯ ja kupiłem sobie od majfrendów fajne, kolorowe etui
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski:

a jakby się porysowały boki lub tyl to co?

Zaczęło by mnie irytować, a skoro mogę tego uniknąć w tani i łatwy sposób, to czemu nie.

Dla kogo to chronisz?

Dla siebie.
Stare smartfony zostawiam w szafce.
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski: zawsze noszę. Kupuje jakieś cienkie etui na plecki ze Spigena - nie tłucze się przy upadku, lepiej się trzyma w dłoni a nie sprawia, że telefon jest nieporęczny

Ja mam w dupie design. Lubię flagowce bo są dobrze skonfigurowane i długo wspierane. To że są cieniutkie i ze szkła to dla mnie wada, którą rozwiązuje etui
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski: Tylko skiny od dbrand, gadgetshields. I nawet nie dla ochrony samej obudowy bo te nawet w telefonach ze średniej półki są od lat ze szkła hartowanego więc rysować się nie będzie, a przy upadku i tak pęknie w etui czy też niego. Skin idealnie zlewa się z obudową i nie pogrubia telefonu w odczuwalny sposób za to nie jest śliski jak szkło.
Dodatkowo po tych kilku latach gdy w końcu
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski: zawsze nosiłem, ale od 2-3 lat już praktycznie zawsze w wersji naked. Czasem jak jadę nad jezioro czy wakacje to wrzucam w etui.

Gdybym nie pracował w biurze i miał gorsze warunki dla telefonu to zapewne dalej wrzucałbym go w kondoma + szkło
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski: Miałem kilka lat telefon i bez żadnego etui trochę jest obtarty, no i aparat się porysował. Kupiłem taki sam telefon, kupiłem gumowe przeźroczyste etui do niego i jest spoko. Jak chcesz podziwiać telefon to wszystko widzisz, rozmiaru nie zwiększa, a dzięki temu aparat pewnie teraz dłużej przeżyje, a i chroni w jakimś stopniu przy upadku.
  • Odpowiedz
@suslogon-szczecinski: w obecnym mam budę z alu, zimą albo z mokrych łap mi się wyślizguje. Nieraz zjechał mi też z kolana, czy z kanapy więc chcąc nie chcąc jakoś rogi wypadałoby jednak chronić bo alu czy nie, z gorilla glass czy bez, w końcu strzeli.

dlatego staram się używać najcieńszych silikonowych etui byle kryły narożniki i wychodziły z 1mm ponad ekran. To bardzo często ratuje ekran gdy upada na płaską a
  • Odpowiedz