Wpis z mikrobloga

Obczajając amerykańskich kucharzy robiących przetwory, przewijają się ciągle dwie rzeczy o które muszę zapytać.
Pierwszą jest dodawanie celery seed co tłumaczy się nasiona selera. Co to w ogóle jest, jak smakuje, czy warto szukać? Jak zastąpić?
Drugą vinegar, tłumacz mówi że ocet po prostu. Widziałam na niektórych filmikach że ktoś miał vinegar ciemny i jasny mówiąc że jest winny. Czy to więc inny ocet od naszego spirytusowego? Tak sądzę. Czy vinegar jasny można zastapić ciemnym czy lepiej jechać z mniejszą ilością spirytusowego po prostu?

Poza tym amerykanie potrafią w przetwory. Dają oczywiście tonę, albo najlepiej dwie tony cukru ale mają lepsze zakrętki, fajne przyrządy do pasteryzowania, do wyciągania słoików oraz superanckie stalowe i szklane lejki różnej wielkości jakich w PL nie dostaniecie mimo że też robimy dużo przetworów, na rynku ich nie ma.


#gotujzwykopem #jedzenie #usa #przetwory #preppers #uk #pytanie
arinkao - Obczajając amerykańskich kucharzy robiących przetwory, przewijają się ciągl...

źródło: comment_1662650042n0BlBM93TWzZn1fclH5zTl.jpg

Pobierz
  • 16
@betju: Nie. 2 tsp celery seed⁠, czytam seed, słyszę seed, tłumacz tłumaczy seed, w przepisie pisanym jest też seed. Już wiele razy to widziałam.

@T3sla: Nie dam rady z jabłkowym niestety, strasznie mi nie smakuje :(

@Xizor: Taa miras... w każdym tylko ja jesteś ślepa i oprócz spotkania jeden raz, 3 lata temu jednego plastikowego, za małego gówna nigdy nic nie zauważyłam bo patrzę ale nie widze ¯\_(ツ)_/¯
Wiem
Z octem trzeba uważać - nasz klasyczny spirytusowy ma zwykle 10% kwasowości, w USA white distilled vinegar to raczej 5%.


@tmkg: No właśnie, dlatego to nie jest tak hop siup robić przepis jak się nie ma tych samych składników. Wiesz może jakie są różnice w smaku i gdzie kupić white, może w ogóle nie ma sensu?
Jakiś czas temu kupiłam ten w Dealz i jest OK ale to też coś innego.
arinkao - > Z octem trzeba uważać - nasz klasyczny spirytusowy ma zwykle 10% kwasowoś...

źródło: comment_1662651814HD7VgPLWz3g6pSWbxSJnqx.jpg

Pobierz
@arinkao: Octów jest cała masa. Myślę, że mogą stosować ocet winny jabłkowy (jasny) lub winny z czerwonego wina (czerwony) bo one dwa są najlepsze w kulinariach. Jest jeszcze ocet balsamiczny (ciemny), ale jakoś mi on nie pasuje do przetworów. Wymiana octu winnego na spirytusowy może się udać, ale walory smakowe się zmienią. Wszystkie wymienione wyżej spokojnie kupisz w wielu sklepach.

P.S. Podzielisz się kanałami z przetworami ? Jestem aktualnie na fali