Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, mam kredyt którego rata pobierana jest 15 każdego miesiąca. Płacę 2200 z czego 2000 to odsetki. Wziąłem wakacje od sierpnia i aktualne oprocentowanie jest 0%. Chcąc teraz nadpłacić kredyt pokazuje mi odsetki 1000 zł czyli pewnie za okres od połowy do końca lipca. Rozumiem, ze jak teraz nadpłacę dajmy na to 5000 to 1000 pójdzie na odsetki a 4000 na kapitał? Natomiast w grudniu do 15 kiedy pobierana jest rata naliczy mi także odsetki za dwa tygodnie grudnia ale już od mniejszej kwoty. Dobrze rozumuję?Jak coś to mBank.
#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #kiciochpyta
  • 5
Czy ja dobrze rozumiem, mam kredyt którego rata pobierana jest 15 każdego miesiąca. Płacę 2200 z czego 2000 to odsetki. Wziąłem wakacje od sierpnia i aktualne oprocentowanie jest 0%. Chcąc teraz nadpłacić kredyt pokazuje mi odsetki 1000 zł czyli pewnie za okres od połowy do końca lipca. Rozumiem, ze jak teraz nadpłacę dajmy na to 5000 to 1000 pójdzie na odsetki a 4000 na kapitał? Natomiast w grudniu do 15 kiedy pobierana
@KakaowyTaboret: OK ale wydaje mi się że OP bardzo dobrze to opisał :) 1000 zł spłaci w nadpłacie jako odsetki lipcowe już naliczone, a w grudniu będzie miał naliczony kolejny 1000 zł a nawet mniej bo od niższego kapitału, będzie to naliczane w dniach od 1 do 15 grudnia i spłacone 15 grudnia, a skoro będzie mniej odsetek w tej racie to będzie tam więcej kapitału. Jak już pisałem, poza wakacjami