Wpis z mikrobloga

Powietrze tej zimy będzie można kroić nożem od zanieczyszczeń. Wskaźniki raka i innych chorób #!$%@? poza skalę. Czy nataliści nauczą się, że tego cierpienia można uniknąć? Nie ma szans, nie nauczyły ich rozumu wojny, holocaust i epidemie na wielką skalę, więc mała szansa, że zaprzestaną tej oczywistej głupoty jaką jest rozmnażanie.

#antynatalizm #dzieci #efilizm #childfree
  • 18
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: Ich nie trzeba uczyć, bo oni doskonale wiedzą co robią, po prostu mają to gdzieś. Swoją potrzebę posiadania dziecka stawiają wyżej niż jego los ¯\(ツ)_/¯ Te ich wszystkie argumenty to są zwykłe wymówki, i tylko tak należy je traktować. Pierniczyli o bezpieczeństwie i pokoju w Europie, a jak wybuchła wojna na Ukrainie nabrali wody w usta. Ani jeden z nich nie przyszedł na tag przeprosić, i przyznać, że mieliśmy
  • Odpowiedz
czyli rozumiem że zarówno ty jaki i @Mineciarz69 robicie cos w tym kierunku by to cierpienie zmniejszyć? Odwiedzacie oddziały onkologiczne, pomagacie niepełnosprawnym dzieciom, robicie to, prawda?


@mojaprawdajestmojsza: Rozumiem, że nie wolno nam np. potępiać gwałcicieli dzieci, chyba że jesteśmy gotowi zaoferować tym dzieciom pomoc psychologiczną? Nie wolno nam potępiać osób znęcających się nad zwierzętami, chyba że pomagamy ochotniczo w schronisku?
  • Odpowiedz
@mojaprawdajestmojsza:

czyli że nic nie robią? Medal z kartofla!

No jak nic nie robią, podejmują jakąś decyzję która da ostatecznie wymierny efekt. Jeśli mamy psychopatę który postanawia jednak nie zamordować człowieka, czy pedofila który nie gwałci dziecka to też wtedy, nic nie robi i medal z ziemniaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vieveble: Ja przejmuje się z kilku powodów:
1. W swoim życiu doświadczyłem sporo złego ze strony innych ludzi, więc jeżeli mam możliwość oszczędzić komuś chociaż części tego co doświadczyłem to to zrobię.
2. Obojętność wobec drugiego człowieka rodzi patologię.
3. Mój własny egoizm. Dbając o innych dbam także o siebie.
  • Odpowiedz
@Mineciarz69

"Correlation does not imply causation" Podrzuć chociaż jedno badanie ale takie które pokaże że to właśnie poglądy antynatalistyczne mają wpływ na mniejszość dzietność wśród osób inteligentnych.
  • Odpowiedz