Wpis z mikrobloga

W tym roku rozwiązuję UoP za porozumieniem stron. Mam jeszcze kilkanaście dni niewykorzystanego urlopu w roku 2022. Zakładając, ze nie wykorzystam tego urlopu do końca okresu wypowiedzenia, to pracodawca musi wypłacić mi ekwiwalent za te dni? Dziś coś zasłyszałem, że #!$%@? mi się nalezy XD Ale nie wiem z jakiej racji miałoby mi ot tak przepaść duużo dni urlopowych.

#prawo #prawopracy #pytaniedoeksperta #pracbaza #praca #januszex #januszebiznesu
Pobierz rakujp - W tym roku rozwiązuję UoP za porozumieniem stron. Mam jeszcze kilkanaście dn...
źródło: comment_1662583570MP5z3fEruXn03Pcj10uk0U.jpg
  • 16
@LongWayHome: no tak powinno być. Ja usłyszałem, że nie dostanę ekwiwalentu, znalazłem tez takie zdanie wyrwane z kontekstu

Jeśli pracownik nie wykorzystał urlopu w roku, w którym nabył do niego prawo, nie może ubiegać się o wypłatę środków z tytułu niewykorzystanej części urlopu (ekwiwalentu).
@murinius: Czyli podsumowując - żadnego artykułu kodeksu pracy nie można zinterpretować w taki sposób, że nie przysługuje mi wypłata środków za zaległy urlop w trybie rozwiązania pracy za porozumieniem stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia? Bo coś knują, a mi się to nie spodobało
@LongWayHome
w trybie rozwiązania pracy za porozumieniem stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia


@rakujp: to są 2 tryby - rozwiązujesz umowę z zachowaniem wypowiedzenia albo za porozumieniem stron, ale tak w każdym przypadku masz prawo do wynagrodzenia za niewykorzystany urlop.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rakujp: z tego co się kiedyś dowiadywałem to jest tak:
Urlop masz naliczony proporcjonalnie do czasu pracy. Czyli jak złożysz wypowiedzenie to kadry ci powiedzą, że masz nie x a y dni
Możesz ten urlop wykorzystać w trakcie wypowiedzenia i teraz tak:
Jeśli chcesz go wykorzystać i firma powie, że ok to idziesz
Jeśli chcesz go wykorzystać a firma powie, że nie, bo coś tam to muszą ci zapłacić
Jeśli sam
@_kapsel: Dobra, myślałem, ze temat wyczerpany, ale jednak nie. Przyjmijmy, ze mam umowę na czas nieokreślony od 3 lat, 15 dni urlopu do końca bieżącego roku , a wypowiedzenie 3 miesiace. Kadry mówią mi wtedy, ze mam 10 dni urlopu? Nie dam rady go wykorzystać, bo coś się stało i okres wypowiedzenia dobiegł końca.
Druga opcja, ze wysłali mnie na przymusowy urlop i coś mi się stało. Dostaję zwolnienie lekarskie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rakujp: jeśli masz 15 dni urlopu to za każdy miesiąc masz naliczane 1,25 dnia. Jeśli złożysz wypowiedzenie we wrześniu to i tak będziesz pracował do końca roku więc problemu z liczeniem nie ma. Jeśli w październiku to masz te 15 dni + 1 w styczniu itd (nie wiem czy 2,5 nadal liczą jako 2 czy już 3).
ad 1. Stało się z twojej czy firmy winy? Nie bardzo rozumiem o co