Wpis z mikrobloga

Cześć, poszukuję laptopa do 2000 zł na studia informatyczne. W grę wchodzą poleasingowe, ale najchętniej wziąłbym nówkę. W domu mam wystarczająco mocną stacjonarkę, na lapku nie będzie grane (może jakieś mało wymagające indie gierki), procek musi dać radę przy niezbyt wymagającym programowaniu. Na studiach wszystkiego po trochu, niekoniecznie potrzebuję ekranu z głębia kolorów do frontu.
Parametry:
- nieduży, lekki (15,6" w ostateczności)
- procek minimum 4 rdzenie, bez różnicy intel czy radeon
- 8 GB Ramu (fajnie jakby miał slot na rozbudowę)
- może być na integrze
- SSD najlepiej 512, przeżyję 256.
- nie będę płakał jak będzie bez systemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- bateria dająca radę wytrzymać około 8 godzin (przy poleasingach może być ciężko)
Do tej pory znalazłem w spoko cenie ACER Swift 3, ale na pepperze ludzie mówią, że sklep odpisuje im o pozostałych sztukach bez oryginalnych pudełek, porysowanych.
Na TechLords polecają HP 15s z Ryzenem, ale nie ma go już w cenie poniżej 2k.
Co do poleasingowych, potrzebuję konkretnych modeli oraz polecanych sprzedawców, bo jest tego multum.

#laptopy #komputery
  • 15
bateria dająca radę wytrzymać około 8 godzin (przy poleasingach może być ciężko)


@NakSos: ThinkPad w stylu T480 da sobie z tym radę. To właśnie w nowych za 2k zł będziesz miał ciężko aby dostać 8 godzin pracy na baterii gdy nawet flagowe ultrabooki z Windows potrafią tyle nie wyrabiać xD
@szambotazysta: Podałem te które bym kupił i "ale" czemu tego nie zrobię. Przejrzyj sobie ofertę strony aukcyjne z laptopami poleasingowymi których też szukam, modeli jest w cholerę. Szkoda czasu na sprawdzanie każdego, pytając na wykopie od razu dostanę modele warte uwagi przez jakość wykonania, laptop to nie tylko podzespoły.
Czym mogą być te kropki na ekranie


@NakSos: Kurzem (σ ͜ʖσ)

rysy zrobione rysikiem?


Ten egzemplarz nie ma ekranu dotykowego więc nie. W niektórych modelach odbija się klawiatura na matrycy ale to inaczej też wygląda.