Wpis z mikrobloga

#psychologia #kryminalne #rozowepaski #zwiazki #dzieci #depresja Kobieta w Warszawie na prestiżowym osiedlu zabija swoje miesieczne dziecko i rani dwójkę pozostalych dzieci barykadując sie w mieszkaniu. Co psycholog stwierdza? Że sytuacja kobiet w połogu jest bardzo ciężka i że czasem się zdarza,że matka nie widzac sensu w zyciu "zabiera ze sobą" (nie morduje z premedytacją) swoje dzieci. A tu jeszcze dodatek,że "nie wiadomo co mąz jej powiedzial "zanim wyszedl z domu. No czy tylko mnie taka opinia psychiatrów czy psychologów razi czy to jest tlumaczenie morderstwa z premedydacja ze względu na bycie kobietą?
qbat7 - #psychologia #kryminalne #rozowepaski #zwiazki #dzieci #depresja Kobieta w Wa...

źródło: comment_1662408518lM8HmU4JOMB0faDQMnQuXD.jpg

Pobierz
  • 50
@qbat7: kiepsko ujęte. Niestety to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje - glupie niedobory witamin moga prowadzic do objawow podobnych np. do schizofrenii. Akurat ciaza i porod, polog, plus ciagle niewyspanie (chroniczny brak snu z powodu dziecka) mogly doprowadzic do tragicznego stanu psychicznego u tej kobiety. Sprobuj sobie kiedys nie spac 2-3 dni :) to sa ekstremalne przypadki, ale kazdy z nas doprowadzony na skraj zalamania nerwowego moglby zrobic
Tak,mam dziecko,wiem jak jest ciężko na początku i można mieć serdecznie wszystkiego dosyć. Matka dziecka zazwyczaj przeżywa to podwójnie. Dziwi mnie jednak,że w wypowiedzi psychiatry na ten temat pojawia się zdanie "nie wiadomo co mąż powiedział kobiecie" i częsciowe zrzucanie winy na faceta w sprawie która jeszcze nie została wyjasniona. Do tego użycie słów "zabiera ze sobą dziecko" powoduje że morderstwo dziecka może zostac przez infantylnie empatycznego czytelnika odebrane pozytywnie. Poza tym,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@qbat7: jeżeli przez załamanie nerwowe miał zmienioną zdolność do kierowania swoim zachowaniem to tak jest to inny paragraf, konkretnie art. 31 par. 1 i 2 kk który przewiduje, że takiemu mężczyźnie nie można przypisać winy, albo zastosować nadzwyczajne złagodzenie jeżeli zdolność ta była znacznie ograniczona.
Tak,mam dziecko,wiem jak jest ciężko na początku i można mieć serdecznie wszystkiego dosyć.


@qbat7 Chyba nie odróżniasz sytuacji w przypadku której masz jedno dziecko i dwóch rodziców w domu od sytuacji kiedy jesteś jedyną osobą dorosłą w domu z trójką dzieci.
Dziwi mnie bardzo dlaczego przy tej kobiecie nikogo innego dorosłego nie było aby jej pomóc.
Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Zastanawiam się czy po prostu się nie załamała wiedząc że
@qbat7: kurcze człowieku, kobieta za identyczne przestępstwo w identycznej sytuacji dostaje 3 razy niższy wyrok od mężczyzny. Coś, co powinno być podstawą funkcjonowania państwa, co powinno dawać obywatelowi wiarę w system, sądownictwo, jest zepsute, a Ty się dziwisz, że jakiś wypierdek po psychologii usprawiedliwia degeneratkę.

Nawet badania kiedyś robili i opublikowali, gdzie analizowali jakiego języka używa się do określenia kobiety zabijającej dziecko, a jakiego dla mężczyzny, wyniki łatwe do przewidzenia.
@little_muffin: no super, ale to dotyczy obu płci, a jeszcze nie widziałem (i nie zobaczę) tego, że ktoś tak usprawiedliwia faceta zabijającego dziecko. A z definicji każdy taki mężczyzna myśli nieracjonalnie, bo racjonalnie myślący człowiek nie zabija dzieci. KAŻDY taki mężczyzna padł ofiarą jakiegoś zaburzenia.

Jeśli mężczyzna nie opanuje swojego instynktu zabijania (obojętnie czym wywołanego), to jest zwierzęciem które trzeba odstrzelić, jak kobieta go nie opanuje, to jest ofiarą. I to
kiepsko ujęte. Niestety to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje - glupie niedobory witamin moga prowadzic do objawow podobnych np. do schizofrenii. Akurat ciaza i porod, polog, plus ciagle niewyspanie (chroniczny brak snu z powodu


@little_muffin: dalej nie cytowałem, chodzi o cały ten komentarz - czy Ty jesteś zdrowa na umyśle - ZERO TARYFY ULGOWEJ, chłop by nie dostał nigdy zrozumienia za coś takiego, poród nie jest wytłumaczeniem w