Wpis z mikrobloga

#psychologia #kryminalne #rozowepaski #zwiazki #dzieci #depresja Kobieta w Warszawie na prestiżowym osiedlu zabija swoje miesieczne dziecko i rani dwójkę pozostalych dzieci barykadując sie w mieszkaniu. Co psycholog stwierdza? Że sytuacja kobiet w połogu jest bardzo ciężka i że czasem się zdarza,że matka nie widzac sensu w zyciu "zabiera ze sobą" (nie morduje z premedytacją) swoje dzieci. A tu jeszcze dodatek,że "nie wiadomo co mąz jej powiedzial "zanim wyszedl z domu. No czy tylko mnie taka opinia psychiatrów czy psychologów razi czy to jest tlumaczenie morderstwa z premedydacja ze względu na bycie kobietą?
qbat7 - #psychologia #kryminalne #rozowepaski #zwiazki #dzieci #depresja Kobieta w Wa...

źródło: comment_1662408518lM8HmU4JOMB0faDQMnQuXD.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@smutny_login: ale #!$%@?. Hormony i psychika to jest biologia. W czasie ciąży i porodu w mózgu kobiety zachodzą znaczace zmiany i psychika zmainia się równie gwałtowanie co ciało. Mózg jest bombarodwany oksytocyną i innymi hormonami które mają wyprodukować więź do dziecka i pomoc przetrwać ból, gdyby taką mieszankę wstrzyknąć facetowi to pewnie by wylądował od razu w wariatkowie.

U większości kobiet to działa jak powinno, tworzy się więź do dziecka i dzięki temu kobieta jest w stanie poświęcić dla niego swoje zdrowie i samopoczucie, wstawać 10 razy w nocy, zmieniać pieluchy, karmić, nosić, mimo że pada na psyk.

Ale czasami te hormony nie działają tak jak powinny, więź się nie tworzy, albo wręcz tworzy się wstręt. I wtedy masz takie drące się coś czym musisz się opiekować, ale nic do tego czegoś nie czujesz. Wiesz, że to twoje dziecko i powinieneś je kochać, ale nie kochasz, jest Ci obojętne, masz wyrzuty sumienia, nie rozumiesz co się właściwie dzieje. Każdy oczukuje od ciebie poświęcenia, dziecko wymaga opieki 24h, a ty nie masz siły, motywacji, czujesz się coraz gorzej i słabiej z dnia na dzień. A im bardziej jesteś zmęczony tam bardziej ta cała sytuacja cie dobija i może to doprowadzić do
  • Odpowiedz
@AstonMilkshake: no nie wiem, mysle ze to temat wiekszy niz "zdarza sie". Ja mysle inaczej od pospólstwa i nie mam typowej empatii robaka (czyli empatii do samego siebie). I dla mnie to jest niedopuszczalne krzywdzić kogoś bez powodu, a co dopiero kogoś zabić. Szczególnie kogoś "bliskiego".

Zresztą nawet z "powodem" który by nie był obroną siebie to dziwne.
  • Odpowiedz
@qbat7: szok po porodowy mowi to panu coś?
Piękne to były czasy gdy ktoś zanim coś powiedział to myślał, a jak słabo znał dziedzinę w której się wypowiadał to milczał.
  • Odpowiedz
@tomtom666: jeśli chodzi o dzieciobójstwo w połogu, to nigdy mężczyzna nie dokona tego samego Czynu w tej samej sytuacji, bo mężczyzna nigdy nie jest w połogu, i nie może być w szoku poporodowym. Nie bez powodu jest to inna klasyfikacja prawna czynu
Mówię tu tylko o sytuacji szoku poporodowego
  • Odpowiedz