Wpis z mikrobloga

Nie blokujmy wszystkim bankom dostępu do SWIFT to może nie zakręcą.
Nie wysyłajmy za wiele ciężkiej broni to może nie zakręcą.
Niech Litwa nie odcina Królewca to może nie zakręcą.
Płaćmy w rublach to może nie zakręcą.
Oddajmy turbinkę to może nie zakręca.

No i zakręcili.
Trolle i tak będa robić swoją robotę i podburzać społeczeństwa a im szybciej wojna się skończy tym lepiej dla wszystkich.
Czym teraz będą straszyć? Na co teraz tu czekać? Niech no UE dorówna USA, przestawi przemysł zbrojeniowy na większe dostawy i trzeba kończyć z tym cyrkiem.

#ukraina #niemcy #francja #uniaeuropejska
Pobierz
źródło: comment_16623968203Sd9AAPftRVh9q1FSb8pik.jpg
  • 28
@ChrisMayewski: Ale to gazprom jest ich oknem walutowym na świat i z niego finansują wszystkich najemników i wojnę. Jak myślisz dlaczego zakręcili tylko 20% NS1 a przez Ukrainę lecą rekordowe ilości gazu?
@error101: porównaj to z zyskami ze sprzedaży ropy naftowej. Paliwa kopalne stanowiły (2021 r.) 40 % budżetu federalnego a z tych 40 % to około 75% stanowiły zyski z ropy. Nie wiem jak obecnie wyglądałoby odcięcie ropy do europy ale myślę, że tutaj sytuacja jest lepsza.

EDIT. Utrzymując przesył na 20% dawali debilom z Francji i Niemiec nadzieje ale im dłużej to trwa to rosjanie podejmują drastyczne działania, desperackie wręcz jak
@ChrisMayewski: Bez gazprombanku tracą dostęp do Swift i większość możliwości wydawania dolarów, które dostają za ropę. Zyski nie mają tutaj znaczenia, bo drastycznie komplikuje im to sytuację z finansowaniem wojny. Oczywiście warto by było też dodatkowo uszczuplić zyski z ropy ale jest to dużo trudniejsze, bo będą sprzedawać na rynek azjatycki i bliski wschód. Większość gazu mogą sprzedawać tylko i wyłącznie do Europy.
Czym teraz będą straszyć? Na co teraz tu czekać? Niech no UE dorówna USA, przestawi przemysł zbrojeniowy na większe dostawy i trzeba kończyć z tym cyrkiem.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: dokładnie tak samo myślę. Ile można dawać się szantażować tępemu kacapowi, który żadnej umowy i tak nie dotrzyma... Może wariant Syryjski, nie sądzę, aby Ukraina miała problem z tym, aby zaprosić armię USA na swoje terytorium. Krótka informacja do kacapów, że zaraz tam a
@ChrisMayewski:

Bardziej Bolzga jest bezpieczna bo Francja co prawda nie potrzebuje w dłuższej perspektywie to w krótszej i owszem bo jest to tymczasowe rozwiązanie na czas remontu elektroni atomowych.

Polska bardziej bezpieczna? We Francji 10% ropy pochodzi z Rosji. W Polsce ile?
Prąd ile już kosztuje? I nie ma żadnych remontów tylko okresowe przeglądy. Do końca września mają przestać importować prąd a do końca października nie będzie już używany gaz do
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

To tym bardziej nie wiem co powstrzymuje największą armię UE przed dozbrojeniem Ukrainy.

Bo nie muszą? Prawda jest taka, że poza Polską nikt się za bardzo nie angażuje, bo nie ich sprawa. A UK i USA rozgrywają w ten sposób swoje interesy a nie pomagają Ukrainie. Gdyby w ich interesie była mocniejszą Rosja to nikt by im nie pomagał.