Wpis z mikrobloga

Zamknięcie NS1 można porównać do używania bomby atomowej przez Rosję. Już nigdy nic nie będzie takie samo. Jeśli kraje Europy zachodniej żyły w złudzeniach to teraz już wiedzą że ta rura jest bronią. Mają dwie opcje: zmusić Ukrainę do ustępstw albo wysłać więcej broni aby pokonać Putina. Niestety opcja numer jeden jest bardziej prawdopodobna. Przypominam że Polska w tej sytuacji jak zawsze zagrała Vabank i jeśli Ukraina przegra my będziemy zaraz po nich. Tak wiec rosyjski nie jest tak trudny można zacząć uczyć się już teraz.
#ukraina
  • 22
@Jebwleb: Powiedz mi co niby potencjalne ustępstwa czy zniesienie sankcji UE zrobią jak to od woli walki Ukrainy i pomocy USA plus od naszego tranzytu wszystko zależy? UE nie ma nic do gadania, mosty zostały już spalone, USA na tej wojnie zarabia jak nigdy a Rosja przy rekordowych cenach i zyskach z surowców traci PKB czyli ich gospodarka jest totalnie w dupie, długoterminowo nie mają żadnego planu ani perspektyw a ceny
@Jebwleb: I tak, dobrze mówisz, że zagraliśmy vabank. Ale wiesz co? W dupie to mam, chociaż raz w życiu mogę powiedzieć, że jestem #!$%@? dumny z tego rządu i że #!$%@? kawał dobrej roboty, bo między innymi nasze czołgi i kraby właśnie w tej chwili przerabiają ruskich na mielone. A mogli zachować się inaczej? Mogli zacząć robić jakąś kaszanę jak Orban? No mogli
bo między innymi nasze czołgi i kraby właśnie w tej chwili przerabiają ruskich na mielone


@SoplicaTadeusz: w końcu do tego były trzymane nie? A że tłuką ruskich nie na terenie Polski tylko sąsiada - to jeszcze lepiej. Ruska dzicz nie będzie niszczyła naszego kraju, tylko wykrwawi się na Ukrainie
@Jebwleb: A jak niby chcesz zmusić Ukrainę do czegokolwiek? UE dała już co mogła z broni, rozbrajane przez lata armie państw członkowskich nie bardzo mają już co wysyłać z ciężkiej broni. Nawet te paręnaście Krabów naruszyło nasze rezerwy bezpieczeństwa (to samo z amunicją 155mm). Lokomotywami pomagania Ukrainie są teraz GB i USA a te mają w dupie gierki Moskwy z Nord Streamem. To samo państwa bałtyckie czy nordyckie, które od dawna