Wpis z mikrobloga

Będę jechać do #berlin w #niemcy i zastanawiam się, czy będę tam mógł normalnie płacić kartą za pomocą telefonu z NFC, oraz czy w hotelu będę mógł pokazać dowód osobisty w aplikacji mobywatel zamiast plastikowego. Czy ktoś z was coś wie na te tematy? Btw jak znacie jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia w Berlinie to też możecie napisać :) #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #podroze
  • 17
@temokkor: Niemcy są daleko za nami, jeśli chodzi o płatności mobilne lub kartą. Sama byłam zdziwiona, że nawet nie w każdej dużej restauracji można płacić ( _) Biorąc to pod uwagę, zadbałabym o gotówkę i dowód w plastiku.
@ms93 samo przekraczanie z tego co wiem to się po prostu przejeżdża i tyle, nikt nie sprawdza. Ale nie wiem, pierwszy raz jadę.

@helga-von-klusken a kartą plastikową da radę tam płacić, czy lepiej gotówkę mieć?

@dzieju41 pierwszy raz tam jadę dlatego pytam :p bo coś tam czytałem kiedyś na wykopie ze właśnie u nich słabo pod tym względem, ale pomyślałem że może w stolicy chociaż jest w miarę ok
@kurczakos1: Przepraszam. Masz racje. Lodz moze miec jakies plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sosnowiec w skali x23 ;p
@forest23: A czy aby Ty wyszedles ze swojej nory?
Bylem w Berlinie, Hamburgu, Dreznie, Kolonii, Monachium, Stuttgarcie, Frankfurcie i wielu mniejszych miastach i sie nie zgodze.
W barach nie zaplacisz. W knajpach tez nie wszystkich, w kioskach czesto maja jeszcze terminale na EC, nawet niektore apteki nie przelykaly
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
samo przekraczanie z tego co wiem to się po prostu przejeżdża i tyle, nikt nie sprawdza. Ale nie wiem, pierwszy raz jadę.


@temokkor: w autobusach i pociągach praktycznie zawsze sprawdzają
@forest23: Nie poczulem nic, pudlo. Poprostu stwierdzilem, ze skoro w 99% miejsc da sie zaplacic karta, to znaczy ze nie opuszczasz za duzo swojej nory. Dalem mase przykladow gdzie nie da sie zaplacic karta - wiec mysle ze wniosek nie byl bezzasadny ;)