Wpis z mikrobloga

Siema

Kupiliśmy mieszkanie ktore w ofercie OTODOM zarejestrowane było jako rok budowy 1990, oferta zrobiła firma posredniczaca expander. Po zakupie i remoncie ktory pochlonał wiecej kasy niz planowane (jak zawsze) okazało sie procz niezgodnosci ktorych nie mamy na pismie jak (wymieniona elektryka - kłamstwo) ze blok jest z lat 70tych. Wlasciele i posrednik klamali w tak wielu kwestiach ze zastanwiamy sie czy mozna by pozwać firme expander o odszkodowanie za to jedno klamstwo ktore akurat jest na pismie (ze blok jest z 1990 roku).

Czy mamy ku temu podstawe prawną?

Wiem ze mozecie sie oburzyć że zamiast do lekarza to debil poszedl z zdjeciem gangreny na wypok, ale dopiero mysle jak to ugryźć i czy warto gryźć, a wiem ze jest tu masa ludzi z roznymi doswiadczeniami.

#prawo #nieruchomosci
  • 58
  • Odpowiedz
Póki co bez spiny. Jeśli zakładasz, że będzie źle to nie wysuwasz od razu wszystkich roszczeń, bo to co napiszesz w pierwszym piśmie będzie potem ich drogą obrony. Najważniejsze argumenty zostawiasz na koniec, żeby w razie potrzeby prawnik miał otwartą drogę.


@krzysztof114: W prywatnych sporach ja tam wolę dokonać "rosyjskiego szacha" - #!$%@? ze wszystkich dział od początku, nawet tym co nie za bardzo ma związek ze sprawą, ale wroga zaboli
  • Odpowiedz
@Walkiria123:

polemizować sobie możesz, ale udowodnienie przed sądem "utraconych korzyści" graniczy niemal z cudem (zwłaszcza, że teraz ceny nieruchomości będą spadać, więc tym bardziej nie wykażesz szkody). O odszkodowaniu za krzywdę spowodowaną stresem się litościwie nie wypowiem (tu nie Hameryka).

Nie odróżniasz odszkodowania od zadośćuczynienia, to są podstawy z cywila z II roku, o czym my mamy rozmawiać? A, i przekażę byłym klientom, dla których udało mi się na przestrzeni lat
  • Odpowiedz
@Dutch: no jak stawiasz konsekwencje psychiczne wypadku komunikacyjnego i wyobrażeń OPa co wieku bloku na jednej szali, to powodzenia. Dodatkowo OP ma pewnie ma tylko "gębowe" info, co do wieku bloku, a przed sądem zarówno sprzedający, jak i pośrednik "nie przypomną sobie" takiej rozmowy.
  • Odpowiedz
@agent001: następnym razem rób transakcje tylko poprzez profesjonalnego pośrednika nieruchomości, który jako jedyny jest gwarantem bezpieczeństwa, wszystko dokładnie sprawdzi i załatwi wszelkie formalności... oh wait ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dutch: jakbym mogl dalbym Ci 100 plusów, szczegolnie za ten tekst z zywotnoscia 50 lat. Tez o tym myslalem i dlatego ucieszylem sie widzac te 1990 rok na ofercie. Był to naprawde jeden z głownych powodów kupna, nie potrafiłem znaleźć nic sensownego w przesianym rynku w nowym budownictwie, tutaj (jak to w wtornym zwykle bywa) jest dobra lokalizacja I BUDYNEK NIE JEST AŻ TAK STARY. Nie bede mial obawy ze zrobie
  • Odpowiedz
@Dutch: Jedna rzecz co wlasnie odkrylem co lekko boli, to to ze oferta jaka mam wydrukowana to ogolna taka expanderksa, a nie z otodom i nie ma na niej daty budowy bloku. Z otodom oferta znikla, napisalem do otodom o udostepnienie to napisali ze moga udostpenic tylko expanderowi lub organom scigania. Moze po prosbie ze chcialbym zobaczyc jak urzadzone mieszkanie bylo na zdjeciach by sie zainspirowac ;) expander udostepnilby ta oferte
  • Odpowiedz
@wykop_kradnie_oc: wzial 8 tysiecy zlotych. Nie nasz wybor, sprzedajacych by robic to przez nich. Widac bylo ze koleguje sie ze sprzedajacymi, wszystko bylo robione zawsze pod nich "bo maja male dziecko wiec musimy sie dostosowac". Prosilismy go o zapewnienie ze w akcie notarialnym beda zapisy o egzekucji komorniczej gdyby np po otrzymaniu kasy wlasciciele nie wyprowadzili sie powiedzial ze "nie wie czy beda ale to w sumie my jestesmy niepewni nie
  • Odpowiedz
  • 0
@agent001 bardzo chętnie, to jest poważna firma, natomiast czarne owce zdarzają się wszedzie. Dodam tylko ,że jak wrzucisz skargę w trybie oficjalnej reklamacji, to wszyscy #!$%@? na wysokości sufitu żeby ją wyjaśnić.
  • Odpowiedz
@Adicts: oo kurde bylbym mega wdzieczny, wlasnie znalazlem w umowie waszej z mam przez strone reklamacje cokolwiek wyjasniac. Zaraz napisze tylko troche prace olałem przez ten wątek, musze sie troche odkopać ;))
  • Odpowiedz
Jest obwinianie sie bo dziewczyna mówi że ona czuła że jest nie do konca jak mialo być ale to ja namowilem, moja wina itp takze presja na zwiazku w #!$%@?.


@agent001: może oprócz mieszkania warto też rozważyć zmianę różowej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz