Wpis z mikrobloga

Co sie #!$%@? to ja nawet...
A więc mieszkam w bloku. #wielkaplyta , pietro 4/10. No i #!$%@? siedzę się dziś wieczorem w salonie, oglądam costam w tv, a tu korytarzem jakby od drzwi wejściowych #!$%@? sobie #mysz. (Wyglądało bardziej jak mysz już jak szczur ale #!$%@? tam wie... nie mam zsypu ani komory smietnikowej w budynku).
#!$%@? mi do salonu, wrzasnalem o zesz ty #!$%@? twoja mać (po czym zaklalem szpetnie), a ona skitrala się w rogu pokoju pod stolikiem. Akurat miałem jakieś #kartony w korytarzu więc zastawilem nimi drzwi no i próbowałem ja wygonic z tego rogu podv stołem i zagonic w te kartony. Prawie się udało ale przy próbie zamkniecia kartonu nie pyklo i zwiala. Najpierw pod szafke z butami w korytarzu, a potem niestety #!$%@? i poleciała do kuchni. Ostatni raz jak ja widziałem to kitrala się pod lodowke. Z 1.5-2h temu. No i kurde klasyka gatunku - zapore kartonowa przeniosłem pod drzwi do kuchni i próbowałem ja wyploszyc ale #!$%@? wie gdzie się podziała. Poszedłem na balkon ogarnąć coś do grzebania pod lodówką- może wtedy gdzieś #!$%@?- nie wiem. W każdym razie spod lodówki wygrzebslem jedynie kilka zapomnianych magnesow i szufelke koltunow. Myszon wziął i przepadł. Odsuwalem lodowke, odczepilem cokoly od szafek w kuchni - No #!$%@?. Niema. Ech. #!$%@? ide spac...
Skad #!$%@? mysz w bloku? Co dalej?
Pare dni temu w nocy obudził mnie brzdęk z kuchni, po nocy nic nie widziałem ale rano zobaczyłem pokrywkę na podłodze
#przygody
  • 22
  • Odpowiedz
@murison: Zaczęły się chłody nocne, więc myszy zaczynają migrować do budynków. Miałem w bloku tynk baranka, widziałem jak po tym biega mysz. Spokojnie sobie wbiegła na wysokość trzeciego piętra.
  • Odpowiedz
@Rasteris: nooo spoko tylko nie kumam którędy weszła. Balkon był zamknięty, szła korytarzem jakby od drzwi wejściowych. Mindfuck totalny. 10 rok tu mieszkam, nigdy nie było takich numerów
  • Odpowiedz
@murison: zobacz piony z rurami, czy nie ma przerw. Myszy wystarczy niewielka dziura, żeby się przecisnąć. Sprawdź też kratki wentylacyjne. Jak znajdziesz dziury przy rurach gips ze szkłem tłuczonym.
  • Odpowiedz
@murison: dziury koło rur. Jak ktoś ci kiedyś kuł ściany i wypełnił to pianką to one to przegryzą. A dziury mogą być niewielkie, zwłaszcza, że mogą je sobie poszerzyć przegryzając się. Ja polecam pozaklejać wszystko to używając 2 rzeczy: gąbki stalowej i wypełniacza do ścian (dwie rzeczy przez które nie przejdą).

Ale generalnie to czeka Cię walka - żadnych okruchów, jedzenia na wierzchu, śmieci wyrzucone, jedzenie w szafkach szczelnie zamknięte -
  • Odpowiedz
@murison: myszy spokojnie wchodzą po chropowatych tynkach. W domu rodzinnym na wsi widziałem, jak w biały dzień wchodziła po ścianie z ziemi na strych, jakieś 5m w górę. O tej porze zaczynała się akcja stawiania pułapek, kończyło się to zazwyczaj z tydzień-dwa po nadejściu mrozów. U Ciebie w mieście to będzie raczej jednorazowa akcja, zwłaszcza że to 4 piętro. Kup pułapkę, taką klasyczną, popraw dźwigienkę która odpowiada za zwalnianie sprężyny, aby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@murison: a co te kartony miały ci dać, bo nie rozumiem? Rozstawiasz w całym domu łapki na myszy z kiełbasą albo innym boczkiem cyk opsajd i nie ma myszy
  • Odpowiedz
@Shatter: w niedziele o 23 nie dysponowałem pułapkami na myszy. widząc przeciwnika oko w oko chciałem ją po prostu złapać do tego kartonu i #!$%@?ć na dwór. ale dzisiaj kupie pułapki i niech się dzieje wola nieba. mama nadzieje że bedzie opsajt i gol
  • Odpowiedz
@voliereen: Chyba tak, jak w tym roku zrobiło się na tyle ciepło, że miałem cały czas drzwi otwarte to od tamtego czasu już nie próbowała się dostać do valhalli ani w ogóle jej nie widziałem.
  • Odpowiedz