Wpis z mikrobloga

#orange #upc #netia #swiatlowod #swiatlowody #internet
Ktoś mądry wyjaśni mi sytuację?
W kamienicy jest możliwy do podłączenia światłowodów ale tylko dla wybranych lokali ( ) wtf?
_______________________

Mała miejscowość.
Orange zbudowało sieć dla światłowodu.
Rodzice od lat korzystają z jakieś kiepskiej ofertę z Netii to stwierdziłem, że wykupie im w końcu światełko aby net był z 300 mb/s.
Wchodzę na stronę Orange i dla adresu rodziców (Krakowska 17/3) nie ma możliwości podłączenia neta.
Wpisuję adres sąsiadów (Krakowska 17/1) i u nich mogę podłączyć.
Budynek, to kamienica z trzema samodzielnymi lokalami (Krakowska 17/1, Krakowska 17/3, (Krakowska 17/5).
Nie ma numeru 17/2 i 17/4 w budynku.
Wg strony mogę podłączyć tylko w 17/1 i 17/2 (który nie istnieje).

Dzwonię do Orange, UPC, Netia i wszyscy mówią to samo - sorry ale dla podanego adresu nie ma takiej możliwości i nie wiemy dlaczego.
Do kogo się z tym tematem zgłosić ?

Będę wdzięczny za poradę.

Edit:

P.S. Podczas montażu sieci ktoś z Orange przyszedł do mojego sąsiada i pytał ile jest lokali w budynku i ten powiedział, że dwa (a w zasadzie to są trzy tylko ostatni nie jest zamieszkały na stałe). Czy to mogło wpłynąć to tę sytuację? Jak to odkręcić? Dodatkowo naliczana jest opłata za utrzymanie łącza w domu jednorodzinnym.
  • 13
@AlNeri: Ma znaczenie. Budując kasę z POPC dostajesz kasą od strony trzeciej i stronie trzeciej podajesz lokale, które będą w zasięgu sieci wybudowanej w POPC. U te lokale jak będą chciały należy podpiąć. Jeśli w między czasie ktoś się wybuduje albo jakiś dom z jakiegoś powodu zostanie pominięty to sorry. Tak to działa.
@AlNeri możliwe że podczas montażu skoro sadiad podał dwa lokale to zrobili pod takie
zapotrzebowanie. Musiałbyś iść do punktu gdzie ustalą jak wygląda to faktycznie, nic straconego
@AlNeri: Moze mogles odkrecic wczesniej informujac o tym Orange zamiast pozwolic mowic tak sasiadowi. Nawet jesli to nie jest siec POPC orange ma czesto balang w ewidencji albo po prostu klamie, potrafia na odwrot pisac o zasiegu uslug ktorych nie ma i ktorych odmawiana instalacji.