Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem Mirki! Od jakiegoś czasu służę na stanowisku zwiadowcy w jednej z najlepszych jednostek wojsk lądowych w naszym małym imperium. Jest w WP wiele rzeczy, które kuleje, jest zrobione z MONowskiego betonu, albo polskiego pazdzierza ale jedna rzecz boli mnie bardzo, zwłaszcza że można ją zmienić naprawdę tanim kosztem.

Elementem szkolenia żołnierzy, zwłaszcza w rozpoznaniu, jest "nauka sylwetek", tzn nauka rozpoznawania na podstawie zdjęć wrogiego sprzętu. Wygląda to w naszej elitarnej jednostce tak, że dowódca odpala program w który wgrane są zdjęcia sprzętu wroga i sojuszników, 4 odpowiedzi do wyboru, po wybraniu jednej program mówi czy była poprawna i leci dalej. Odpowiedzi do danego zdjęcia są zawsze takie same, sprzęty doskonale nam znane (Leopardy, Rosomaki, Herkulesy, Casy) wyświetlają się tak samo często, jak rosyjskie wyprodukowane w 80 egzemplarzach stacje radiolokacyjne, interfejs przypomina ten z DOSa, nie da się zestawić ze sobą zdjęć dwu podobnych maszyn (np. BTR 60 I BTR 80) żeby przyjzec się szczegółą, ba, sprzet wroga nie jest tam w ogóle opisany! Liczy się, żeby na egzaminie szwej jak ta małpa był w stanie zaznaczyć dobra odpowiedź.

"Marzy mi się" prosta apka na telefon która zaradzi ww. problemom- nie będzie pokazywała zdjęć sprzętu z którym się już dobrze zapoznaliśmy, da możliwość kliknięcia na zdjęcie w celu uzyskania opisu, pozwoli na łatwe wgrywanie nowych baz danych gdyby nas wysłano do jakiegoś kraju 3. świata.

Jako informatycznemu laikowi nie wydaje mi się to trudne, ale z komputerem mam tyle wspólnego, że mirkuje, gram w gry i oglądam seriale. Czy znalazłbym tu jakiegoś programistę 15k (albo kilku), którzy mogliby wraz ze mną, non profit (ku chwale ojczyzny!), stworzyć taką apke? Wziąłbym na siebie stronę merytoryczną, opisy sprzętu wojskowego i zdjęcia, potrzebuje tylko ludzi którzy sprawia, że będzie to "klikać".

W ogóle to piszę to z anonimowych a nie ze swojego konta, bo przecież gdyby jakis upierdliwy beton pamiętający jeszcze zete zobaczył, że wbrew regulaminom szkaluje MON to pewnie do końca roku nie bralbym wszystkie weekendowe służby xD

#militara #wojsko #wojna #armia #programowanie #informatyka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63138688326f7c32400bbdf5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10