Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 46
765 408 + 62 = 765 470

Wyjazd pod Bysław w celu poszerzenia głównego kwadratu. Ścigając się z czasem (nie lubię wracać po zmroku) pojechałem okrężną drogą na polowanie ostatków poszerzających obszar do 20x20. Ominąłem ostatni, najważniejszy, bo drogi które są ładnie rozrysowane na mapie okazały się jednym wielkim terenem prywatnym. Do kogo należy ogromne ranczo w Wełpinie? Nie wiem, ale po kwadrat muszę jechać inną drogą, a piwo do świętowania kwadratowego osiągnięcia zostaje w lodówce.

Koniec końców nie było tak źle, wpadło 5 nowych kwadratów, poprawione segmenty, a według intervals.icu poprawiłem FTP o całe 10 watów. No nieźle, nieźle ;)

W drodze testowałem mój nowy pomysł na nawigację rowerową: stary Xiaomi Redmi Note 3 (super pojemna bateria i wsparcie ANT+), Jepster do nawigowania/czujników i własnoręcznie budowane mapy offline ze statshunterową nakładką. Jak ktoś jest ciekawy, chętnie opisze w szczegółach ;)

#rowerowyrownik #rower #gravel #kwadraty

Skrypt | Statystyki
  • 11
@AlteredState: możesz zwiększyć czas wywalając z niego kartę SIM (plik z trasą wysyłasz z innego telefonu przez bluetooth, do tego instalujesz OsmAnd+ który ma nawigację głosową i możesz mieć przez większość czasu wyłączony ekran. Telefon możesz mieć nawet w tylnej kieszonce koszulki, a na kierownicy zwykły licznik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fimino: masz jakieś protipy na stosowanie nawigacji głosowej? Mnie zawsze wywodzi gdzieś w pole, mówi w prawo a miało być w lewo, zły zjazd na rondzie, dużo całkowicie zbędnych komunikatów itp. Nawet Google maps nie jest wystarczająco dobry pod tym względem a osmaps z o wiele gorszym modułem nawigacji jest dla mnie jeszcze mniej przydatny
@fimino: mam dedykowany telefon "rowerowy" bez karty sim. Osmand jest ogromnym kombajnem, niby ma wszystko ale jako komputer rowerowy są lepsze aplikacje (wspomniany Jepster czy BikeComputer Pro). Do tego żre baterię jak #!$%@?.
@cult_of_luna: buduję lokalnie dwie mapy - dwa różne style, sprawdzam który bardziej przydatny:
- Champs Libres https://gitlab.com/champs-libres/public/champs-libres-qgis-osm-style
- CYCLOSM https://www.cyclosm.org

Dane do map są oparte na bazie Openstreetmap.org więc różnica polega tylko na innym renderingu. Wszystko hostuję lokalnie na moim serwerze. Oszczędza openstreetowe serwery - sam region kuj-pomu to ok 3GB danych do z renderowania i pobrania.
Na to nakładam mapę cieni wysokiej rozdzielczości z geoportalu a na sam koniec creme
Do kogo należy ogromne ranczo w Wełpinie?


@AlteredState: Podziałałem tam nieco narzędziami edycyjnymi. Tylko nie wiem, czy w miejscu zaznaczonym strzałką nie ma czasem bramy. Z ortofotomapy średnio to widać, ale intuicja podpowiada, że jest. Ogólnie drogi w okolicznych lasach to tragedia względem aktualności danych. Ale z tym nic nie zrobię, trzeba by się wybrać w te rejony z GPS-em i zmapować tradycyjnymi metodami.
Pobierz
źródło: comment_1662195689dd4VaCBRXDtUE1fYCMuQkA.jpg
@Rosenzweig: w sumie nie mam, bo u mnie na standardowych ustawieniach działało wszystko dobrze, nie było błędów z nieprawidłowymi komunikatami i robiłem z tym traski po kilkadziesiąt kilometrów. Na pewno miałeś najnowszą wersję?