Wpis z mikrobloga

@Szpeju No to jeden z punktów które trzeba będzie zrobić.Nie wyobrażam sobie siedzieć pare lat w tej klitce agencyjnej xD

Współczuję w takim razie pomyślunku nad swoim życiem. Po roku pracy w NL już możesz mieć chatę na kredyt lub mieszkanie socialne. Tylko trrzba wiedzieć gdzie uderzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cagedindreams: mam taki maly pro bono publico side project gdzie pomagam mlodym lekarzom emigrowac z kraju, wykop jest jednym z takich miejsc gdzie się udzielam w tym celu, z całkiem ok sukcesem. Na niemieckich portalach tez sporo bywam, można bywać i tu i tu, nikt tego nie sprawdza.

To nie jest tak że zawsze będziesz miał łatkę imigranta i będziesz traktowany jako ktoś gorszy w kraju który tak chwalisz


Mam tutejszą
@cagedindreams: Szczerze mówiąc to Polska opluła mnie pierwsza, jako student miałem jeszcze zapędy raczej patriotyczne (udzielałem się prośrodowiskowo i odrobinę politycznie, latałem po domach dziecka w wolontariatach), następnie nastąpiło zderzenie z polskim betontem gdzie partia ku uciesze motłochu pokazała takich jak ja jako wrogów publicznych #1. Trochę mi się od tego czasu zmienił światopogląd.

Nie wiem czy pamiętasz albo zwróciłeś uwagę na taką akcję jak #niechjada gdzie Pereira z ziomkami ku
W Polsce nie ma biedy. To Ty nie umiesz zarobic pieniedzy.


@NielegalneKretowisko: eh, kapitaliści... nie, nie zawsze możesz zrzucić całe poczucie winy za biedę na obywatela. W każdym kraju trzeba kreatywności i "dobrego pomysłu na siebie", żeby zarobić dużo kasy, ale kraj, w którym trzeba mieć "pomysł na siebie" żeby związać koniec z końcem (tj. wynajem mieszkania, rachunki i zjedzenie na mieście 2 razy w tygodniu) to jest patologia.
najbardziej w języku polskim bawi mnie znaczenie słowa "radzić sobie"


@Strahl: Dokładnie tak jest. Ile ja się nasluchalam, ze jestem nieproduktywna i nieprzedsiebiorcza, ze za malo sie staram i ogolnie #!$%@? ze mnie, od ludzi ktorzy w PL zyja na zasilkach, zapomogach (ktore im się nie naleza), przekretach i nieopodatkowanych przychodach.

p0lak= złodziej

Ale mówie to bez przygany. Ryba psuje się od głowy, a cwaniactwa uczy nas wladza.
@cagedindreams: Szczerze mówiąc to Polska opluła mnie pierwsza, jako student miałem jeszcze zapędy raczej patriotyczne (udzielałem się prośrodowiskowo i odrobinę politycznie, latałem po domach dziecka w wolontariatach), następnie nastąpiło zderzenie z polskim betontem gdzie partia ku uciesze motłochu pokazała takich jak ja jako wrogów publicznych #1. Trochę mi się od tego czasu zmienił światopogląd.

Nie wiem czy pamiętasz albo zwróciłeś uwagę na taką akcję jak #niechjada gdzie Pereira z ziomkami ku
ale kraj, w którym trzeba mieć "pomysł na siebie" żeby związać koniec z końcem (tj. wynajem mieszkania, rachunki i zjedzenie na mieście 2 razy w tygodniu) to jest patologia.


@ananasowy: dobrze ze większość ludzi realia USA zna z seriali które w większości wypadków pokazują życie jakichś milionerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NielegalneKretowisko: ale cię poli robačku życzę ci długich kolejek do służby zdrowia, 2 najbardziej skomplikowanego systemu podatkowego w eu, przymusowego opłacania sekty dzieciolubów w sutannach, kolesiostwa, nepotyzmu, propagandy w mediach publicznych, zamiatania pod dywan katastrofy ekologicznej w 2 naj rzecze kraju… a nie czekaj to tylko niektóre z zalet tego państwopodobnego tworu ¯_(ツ)_/¯