Wpis z mikrobloga

@paruwczanbiedronkowy: W DE jak słucham ludzi którzy byli w Holandii to wszystko sie potwierdza xD patola i mega drogie robotnicze noclegi. W DE też można patologie spotkać, ale na przykład u mnie w pracy jest ok w miarę, bo wymagają zaświadczenia o niekaralności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NielegalneKretowisko: jak to jest, że w Polsce nie udaje się zarobić pieniędzy, a na zachodzie w byle gówno pracy da się żyć dostatnie, a nie od pierwszego do pierwszego? może to jednak nie w ludziach jest problem, zakładając że nie każdy ma dyspozycje do bycia wysokokwalifikowanym specjalistą?
@paruwczanbiedronkowy niech te doświadczenie zmotywuje cię żeby odkładać hajs i #!$%@?ć gdzieś na pokój/studio flat. Z patusami to nawet wstyd do sklepu spożywczego wyjść bo zaraz komentowanie, rżenie i #!$%@? na głos co ile kosztuje i że w Polsce dużo taniej xd
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Z czym? Z tym, ze bylem gnebiony? Nie masz za co przepraszać, do osiemnastki bylem raczej cool kid on the block z klasy sportowej, rodziców miałem relatywnie dzianych, traumy z dziecinstwa nie wynioslem, pierwszych imprez nie przegapiłem, macania młodych Julek też nie, wiec tym smieszniej sie czyta twoje psychoanalizy. Ogółem większość tego, co chciałem dotychczas osiągnąć w życiu przyszło mi relatywnie łatwo, włącznie ze skończeniem medycyny czy dostaniem za friko
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Jedyne co mam nieprzepracowane to to, ze kraj z którego pochodzę i którego przeterminowany dowód osobisty noszę w portfelu jest absurdem rodem z Monty Pythona z cywilizacyjnie zacofanym społeczeństwem i nieistniejącą nauką rządzonym przez indolentnych baranów. Niby w nim nie mieszkam, ale gdzieś tam z tyłu głowy człowiek by sobie życzył, żeby kraj z którego pochodzi się rozwijał i chce dla niego dobrze, więc oglądanie tego kabaretu pełnego przygłupów nawet
@Strahl rozmawialem z ambasadorem Portugalii i na pytanie gdzie żyło mu sie najlepiej odpowiedzial, ze nigdzie bo kazdy kraj ma swoje problemy. Dodam, ze mieszkal prawie w calej EU po kilka lat. Ty wymagasz cudow od 33 letniego kraju, ktory błyskawicznie na tle bloku wschodniego sie rozwinął. Widzisz a ja mam zupełnie odwrotnie niz Ty. Dobrze mi sie tu żyje, nawet bardzo dobrze.
Dobrze mi sie tu żyje, nawet bardzo dobrze.


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Widzisz, to świadczy wyłącznie o tym, że istnieją ludzie którym dużo do szczęścia nie potrzeba i czują się dobrze nawet w oborze. Chociaż gdyby celem mojego życia było klepanie pieniędzy moralnie dwuznacznym kosztem korzystając z niewydolnego systemu to pewnie czułbym się w Polsce jak ryba w wodzie. Kończę dyskusję, bo jakoś przesadnej wartości dodanej to ona nie ma, miłego wieczoru.
@Strahl dla mnie to Ty mieszkasz w oborze u Hansa i #!$%@? na niego xD akurat źle trafiłeś kolego bo Twoj sufit jest dla mnie podłoga i te Twoje liczby w euro na mnie wrażenia nie robią xD daje Cie na czarno bo ego Ci wariuje przez kompleksy i musisz innym umiejszac zeby sobie dodac, zakończę klasykiem, ale to Ty dzwonisz ( ͡ ͜ʖ ͡)
pieniądze to nie wszystko. Życie w cywilizowanym kraju i danie dzieciom sensownych możliwości jest ważniejsze


@Strahl: masz na myśli Holandię? Tam gdzie psiarnia strzela do normalnych obywateli bronią ostra? Dużo tam tez nie da się zarobić, mowie z doświadczenia. Średnie studia w pl i masz ta sama kasę. Pomijam ZUS i i to co się dzieje, bo to niedługo jebnie :/