Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Do wszystkich juniorów co do pracy nie pójdą za jakieś marne grosze. Zaczynałem sporo lat temu, kiedy do IT szli ludzie, którzy to lubili i to była jedyna motywacja, bo wcale wiele się nie zarabiało. Pierwszą pracę załapałem po kilku rozmowach, z perspektywy czasu, bardzo mało wiedząc o praktycznym programowaniu. Nie mam studiów IT, uczyłem się sam w domu zaczynając od robienia projektów na własny użytek.
Poniżej lista jak wyglądały moje zarobki na przestrzeni czasu:
2006 - 2008 - 1 600 zł
2009 - 2012 - 3 600 zł
2013 - 2015 - 4 500 zł
2016 - 2017 - 5 000 zł
2018 - 2019 - 11 000 zł
2020 - 2020 - 14 500 zł
2021 - teraz - 31 000 zł
Na pewno w obecnych czasach łatwiej o szybszy przyrost wynagrodzenia wraz z nabieranym doświadczeniem ale nie dajcie sobie wmówić, że nie posiadając kompletnie żadnej wartości dla firmy macie zarabiać krocie. Jedyne czego wam życzę to cierpliwości bo drobnymi krokami można dojść do fajnych pieniędzy.
Druga kwestia to jak już znajdziecie tą pracę w IT to więcej pokory, niech wasz skill mówi sam za siebie, a nie odstawianie buractwa bo wydaje wam się, że kompilujący się kod za pierwszym razem to majstersztyk. Teraz pewnie wam się wydaje, że co za pieprzenie ale jak ludzie, z którymi pracowaliście na przestrzeni lat czasem się odzywają, bo chcieli by znowu z wami pracować albo skoczyć na piwo to wtedy wiesz, że robiłeś dobrą robotę i nie byłeś bucem.

#programista15k #pracait #juniordeveloper #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63110cac941987beefe57233
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Do wszystkich juniorów co do pracy ...

źródło: comment_16620700833gwayrbrQbl9bhK4eP1W8e.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@firyt: spokojnie do ogarniecia mając kilkanaście lat expa

@AnonimoweMirkoWyznania: Zgadzam się z tym co napisałeś. Skill, ogłada, opanowanie. Co do kasy to analogicznie u mnie tez tak to wyglądało (tylko inne lata i inne kwoty xD) ale procentowy przyrost bardzo podobny.

Bawią mnie wpisy wannabe juniorow którzy oczekują na start 8-10k nie mając żadnego zawodowego expa. Tacy ludzie psują wizerunek IT ale na szczęście szybko życie ich weryfikuje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest standardowa papka żeby tym którzy coś już faktycznie umieją wciskać na rekrutacjach, że tak na prawdę to nic nie umieją i żeby płacić im jak najmniej. Zgodnie z tą logiką to właściwie nawet nic początkującym się nie należy. Jakieś 4-5 lat temu mając skille dzięki którym powinienem spokojnie zarabiać te 5 - 6k na łapkę zarabiałem tylko marne 1300-1500 zł na łapkę i to na umowach o
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale cię ruchali na hajs od 2006 do 2016 aż miło xD juniorzy w 2016 na start dostawali nieraz z 6k netto. Ja dostałem mniej bo byłem średniakiem w pierwszej pracy bałem się w ogóle negocjować stawke bo straszyli setkami osób na jedno miejsce. Ale teraz wiem że na start mogłem walnąć 6k netto na luzie

2017 - 4,5k netto UOP
2018 - 6k netto UOP
2019 - 8k netto UoP
2021 -
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: bylem z perspektywy czasu ruchany na hajs jako junior i co moge powiedziec. Czasem lepiej podpisac pakt z diablem (januszem) z czystego pragmatyzmu, ale nie ma co podchodzic sentymentalnie do pierwszej pracy, jak mozesz z placy minimalnej wbic sie na te 5-6k netto to zmieniaj asap. Ja bym jako junior popracowal nad skillem i postaral sie znalezc lepsza prace na start. Zazwyczaj tez jak lepiej placa, to i perspektywy
  • Odpowiedz
@TheDudee: tyle ile sobie wynegocjuje, myślę że gość na obecnym rynku by mógł ogarnąć sobie więcej niż te ~110 zł/h

Nie mam tyle doświadczenia na rynku, ale że ostatnio robiłem job hunt, to też patrzyłem stawki seniorskie - a z 5 latami expa mógłby już uderzać nawet na seniora :p
  • Odpowiedz
@ElMatadore: czy #!$%@?ą? Raczej nie, jestem średniakiem, nie kodze dużo po godzinach, pracuje teoretycznie 8 godzin a praktycznie wychodzi 5-6 godzin kodowania minus 1-3 godziny spotkań, czasami to może z 5 godzin spotkań i 1 godziinka żeby walnąć commita.

Mam około 13-14k "na czysto" w miesiącu mając zero stresów, nadgodzin, deadlajnow, czy to zła oferta?

Aplikowałem do firm 20-25k b2b i się okazywalo, że oni tyle to właściwie nikomu nie oferują, tylko tak se wpisali w ogłoszenie żeby ludzi
  • Odpowiedz