Wpis z mikrobloga

Na wstepie chcę zaznaczyć, że nie jestem propis aby nikt mi nie zarzucał sympatyzowania z tą partią ale czemu wystawienie "faktury" za reparacje wojenne, których nigdy nie otrzymaliśmy jest czymś nie na miejscu według wielu osób, a wręcz czymś godnym pogardy.
Niemcy #!$%@? nasz kraj i powinni się z tego rozliczyć.Wiele krajów otrzymało reperacje ale nie Polska.
Wiem, że Polska zrzekła się reparacji ale to było za czasów komunistycznych, kiedy to nie Polacy się tego zrzekali tak naprawę, a ruscy.

Pytam serio bo może jestem nie doinformowany i chciałbym poznać zdanie drugiej strony ale chciałabym aby były to merytoryczne argumenty, a nie wyzywanie się od pisowców i ruskich onuc.
#wojna #niemcy #polska
  • 100
@Rozkoszniaczek: Nie wiem skąd Twój spokój. Wg mnie konflikt na Ukrainie elegancko pokazał ze póki stany pilnują to jest ok. Gdyby nie USA Ukraina by padła (dane wywiadowcze, szkolenie armii, dostawy broni). Po tych dostawach właśnie, chęci nakładania sankcji, telefonach do Putina i wycieczkach członków rządzącej partii widać jak bardzo skore do pomocy były inne kraje poza baltykami i Polska.
Jak wspominałem, Stany z Europy mogą się zwinąć jak z Afganistanu
Na wstepie chcę zaznaczyć, że nie jestem propis aby nikt mi nie zarzucał sympatyzowania z tą partią ale czemu wystawienie "faktury" za reparacje wojenne, których nigdy nie otrzymaliśmy jest czymś nie na miejscu według wielu osób, a wręcz czymś godnym pogardy.

Niemcy #!$%@? nasz kraj i powinni się z tego rozliczyć.Wiele krajów otrzymało reperacje ale nie Polska.
Wiem, że Polska zrzekła się reparacji ale to było za czasów komunistycznych, kiedy to nie
@nocne_zwidy: Nie jestem historykiem ani ekspertem od stosunków międzynarodowych.
Z etycznego punktu widzenia uważam że Polska powinna dostać tę kasę.
Ale nie uważam, że powinna ją dostać właśnie teraz.

Problem w tym, że te pieniądze dostanie władza, a nie Polska. To władza będzie decydować o tym na co te pieniądze pójdą. Być może za 10-20 lat będziemy mieli w Polsce kogoś normalniejszego kto będzie w stanie poruszyć tę kwestię.
Ale każda
@nocne_zwidy: bo z Niemcami jest temat zamknięty, według ustaleń na konferencji poczdamskiej, reparacje mieliśmy otrzymać od zsrr, miało to być 15% tego co przyznano od Niemiec zsrr. Jeśli prlowski rząd zrzekł się reparacji to z Niemcami już nic nie ugramy, jedyna opcja to uznać iż nie był to kraj suwerenny i domagać się wypełnienia postanowień z konferencji poczdamskiej, czyli domagać się spłaty od ruskich.
PiSowcy też to wiedzą, ale nie chodzi