Wpis z mikrobloga

Na wstepie chcę zaznaczyć, że nie jestem propis aby nikt mi nie zarzucał sympatyzowania z tą partią ale czemu wystawienie "faktury" za reparacje wojenne, których nigdy nie otrzymaliśmy jest czymś nie na miejscu według wielu osób, a wręcz czymś godnym pogardy.
Niemcy #!$%@? nasz kraj i powinni się z tego rozliczyć.Wiele krajów otrzymało reperacje ale nie Polska.
Wiem, że Polska zrzekła się reparacji ale to było za czasów komunistycznych, kiedy to nie Polacy się tego zrzekali tak naprawę, a ruscy.

Pytam serio bo może jestem nie doinformowany i chciałbym poznać zdanie drugiej strony ale chciałabym aby były to merytoryczne argumenty, a nie wyzywanie się od pisowców i ruskich onuc.
#wojna #niemcy #polska
  • 100
  • Odpowiedz
Dlatego, ze temat reparacji jest z punktu widzenia prawa miedzynarodowego tematem zamknietym i nadaje sie co najwyzej do podburzania elektoratu na polskim podworku jako temat zastepczy.


@Strahl: a te mienia bezspadkowe i zmiana prawa, zeby jednak Rzymianie mogli brac kamienice w Wawie to juz jest spoko? Tzn. wtedy mozna zmianiac prawo miedzynarodowe?
  • Odpowiedz
@2aVV: Dyżur miałem na którym mi okazjonalnie dupę zawracali. Co tam słychać w fabryce brudu na Podlasiu, zdałeś już końcu maturę?
  • Odpowiedz
@Strahl: Przez ostatnie kilka dni ciągle widze twój nick. W większości komentarzy nawalasz na Polske i Polaków. Mieszkasz w Niemczech które są takie super. Nie rozumiem więc co do cholery robisz na polskim portalu i sie tu udzielasz skoro prowadzisz tam takie super życie? Nie masz tam kolegów do pogadania na wykop.de? Rozumiem że w twoim awatarze tym jadowitym wężem jesteś ty bo dawno nie widziałem tyle jadu.
  • Odpowiedz
@Strahl: W takim razie już widze ten życiowy sukces i spełnienie w innym kraju jeśli czerpiesz frajde z pisania nienawistnych komentarzy w internecie. Nie boli mnie dupa bo mam gdzieś takich frustratów jak ty. To raczej ciekawość co w czyimś życiu musiało się wydarzyć by tak pałać nienawiścią wobec własnego kraju pochodzenia.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: Hm? Zarabiam niezłe pieniądze, mam w robocie którą lubię sporo czasu na shitposting i nie muszę przy tym płacić podatków na pisowskie miernoty. Socjalnie też nie narzekam. A przy okazji takich jak ty dupa boli. Ja tu widzę same win-winy.

To raczej ciekawość co w czyimś życiu musiało się wydarzyć by tak pałać nienawiścią wobec własnego kraju pochodzenia.


Ależ ja przynajmniej częściowo życzę Polsce wszystkiego dobrego i szybkiego wkroczenia na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nocne_zwidy: 3RP jest prawnym kontynuatorem PRL. A tenże PRL zrzekł się odszkodowań. Tak samo jak PRL zawarł z Niemcami umowy o wzajemnym uznaniu granic. Jak podważasz moc prawną PRL do zawierania umów międzypaństwowych, to podważasz też uznanie granic.

@szasznik: w TV twierdzili, że do tematu można wrócić, gdyby Niemcy chcieli usiąść do rozmów.
Pora zlikwidować 3 RP i rusyzc z nowym państwem i wtedy wnioskować o reparacje xd
  • Odpowiedz