Wpis z mikrobloga

Prosiłbym o polecenie sprawdzonego kalkulatora kalorii do układania dietki.

I jeszcze jedna rzecz: jak mi wyjdzie np. 2500kcal to mogę robić tak żeby się ilością ww i fatu nie przejmować i liczyć tylko wszystkie kalorie oraz białko na poziomie 2g/kg? Czyli przy 2500kcal przy wadze np. 70kg jem 140g białka i tylko je liczę i sumę wszystkich kalorii żeby wyszło około 2500kcal, a na węgle i tłuszcze nie zwracam uwagi - jakie to będzie mieć konsekwencje?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
lifapek - Prosiłbym o polecenie sprawdzonego kalkulatora kalorii do układania dietki....

źródło: comment_1662056255Vw8HoPQ6D155cUcIVaaROU.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lifapek: @lifapek: Byle mieć minimum tłuszczy do produkcji hormonów, a reszta jest mało istotna. Jak chcesz być dokładny, to wiadomo, węgle złożone lepsze niż proste, tłuszcze nienasycone a nasycone etc. Najważniejsze jednak to kalorie i białko.
  • Odpowiedz
@PoncjuszPijak: Właśnie z takiego założenia wychodzę jak piszesz. Tłuszczy się nie boje i normalnie jajecznice z boczkiem, która ma sumarycznie 60-70g tłuszczu jem na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i cukrów prostych unikam jak tylko mogę. Problem tylko w tym, że po skorzystaniu z około 10 kalkulatorów pokazuje mi między 2200 a 3100 kcal dziennie i bądź tu mądry
  • Odpowiedz
@lifapek: bo te kalkulatory tylko szacują zapotrzebowanie. Największą robotę robi trzymanie się określonej wartości i obserwacja wagi, obwodów i ogólna obserwacja sylwetki. Jeżeli idzie w dobrą stronę i na określonej kaloryce tyjesz/chudniesz, to zostawiasz jak jest, ale jak waga przez tydzień albo dwa stoi w miejscu, to odpowiednio ucinasz albo dodajesz kalorii. Nie ma żadnego magicznego narzędzia, które powie Ci, że masz jeść dokładnie tyle i tyle, aby osiągnąć cel.
  • Odpowiedz