Wpis z mikrobloga

Nie jestem z Rzeszowa, nigdy tam nawet nie byłem. Ale gdy słyszę Rzeszów, pierwszym skojarzeniem w mojej głowie, jest ten pomnik. Bardzo mi się podoba, z chęcią zobaczyłbym go na żywo. Ogólnie moim zdaniem stanowi on taką wizytówkę miasta. Jest bardzo oryginalny i zapada w pamięć. Może i wygląda jak #!$%@?, i nie wiadomo a bardzo co przedstawia, ale to właśnie te cechy między innymi, sprawiają że się go pamięta.
I tutaj właśnie nie rozumiem, dlaczego coraz to częściej podnoszą się głosy mieszkańców o zburzeniu go. Serio?
Mieszkańcy Rzeszowa to w przeważającej liczbie wyborcy PiS. I rozumiem, że to taki wasz gwóźdź w głowie, jak ta cała dekomunizacja wszystkiego. Chcecie zburzyć wizytówkę miasta, historyczny pomnik, który z komunizmem ma tyle wspólnego że postawiono go w poprzednim ustroju na styl socrealistyczny. Jakie są wasze inne argumenty? Chcecie postawić tam kolejne centrum handlowe?

#rzeszow #historia #architektura
Pobierz Aammon - Nie jestem z Rzeszowa, nigdy tam nawet nie byłem. Ale gdy słyszę Rzeszów, pi...
źródło: comment_1662040195vhhWyWNjuAn40BUcQx7XFi.jpg
  • 11
@Aammon: Myślałem, że większość mieszkańców Rzeszowa jest za jego zostawieniem. Był przeprowadzany jakiś sondaż czy coś odnośnie tego? Po drugie to tylko politykom PiS przeszkadza ten pomnik chyba, a zresztą i tak go nikt nie tknie bo należy on do bernardynów a oni mają w dupie jakiekolwiek rozmowy na ten temat.
Wgl temat tego pomnika jest odgrzewany co roku od dziesięcioleci, a pewnie miną następne dziesięciolecia a pomnik jak stał tak
@Aammon: No głupich pomysłów nie brakuje, a ogromne koszty takiej operacji wyburzenia pałacu kultury zasiliły by konto firmy wyburzeniowej jednego z polityków, któremu by ten pomysł się udało przepchnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pałacu kultury może i nie wyburzą ale "na szczęście" udało im się doprowadzić do odbudowy pałacu saskiego, który tańszy nie będzie.
@Aammon: 1. Rzeszów jako same miasto jest raczej antypisowskie 2. Zdecydowana większość ludzi jest za pozostawieniem pomnika, ewentualnie za usunięciem z niego komunistycznych emblematów i pozostawieniem samej bryły. Pomnik przez lata stał się symbolem miasta (Pazura kiedyś wspominał, że dzięki temu pomnikowi trafił do Hotelu Rzeszów po wieczornej imprezie w tym mieście) i przez ludzi tak jest właśnie traktowany. To coś jakby w Paryżu debatowano o zburzeniu Wieży Eiffla albo w