Wpis z mikrobloga

Zbieram sobie wyceny na dach i przy okazji gadam z wykonawcami o materiale.
W projekcie mam blachę na rąbek, mi się to rozwiązanie podoba wizualnie i w sumie tyle. Pytam o opinie i każdy kręci nosem. Na razie dowiedziałem się, że:

- mocno pracuje w temperaturach ciepłych / zimnych
- ciężko się układa w zimę
- faluje więc nie dają gwarancji, że wizualnie będzie dobrze
- głośna podczas deszczu (u mnie akurat nie będzie użytkowany strych więc pomijam)
- droższa w ułożeniu niż blachodachówka
- jak przyjdzie do wymiany to jest problematycznie bo trzeba ruszać cały płat

Jak pytam o plusy to mówią, że zazwyczaj gwarancja na 30 lat i ładnie wygląda.

Prawda to wszystko? Naprawdę to tak gówno materiał czy z jakiegoś powodu próbują mnie przekonać do czegoś innego? Skąd więc jego popularność?

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_166204034879m4N4lAeu8J310Z9NdleT.jpg
  • 12
mocno pracuje w temperaturach ciepłych / zimnych


@ATAT-2: jak blacha, im dłuższa tym więcej się rozciąga i kurczy

faluje więc nie dają gwarancji, że wizualnie będzie dobrze


@ATAT-2: wynika z powyższego
@ATAT-2: najlepsze dachy to dachy betonowe, jeden na wieki :> tylko czy by ci pozwolili i jeszcze trzeba mieć odpowiednia konstrukcje. dziwne ze nie jest to popularne rozwiazanie
@niech_ktos: Dla mnie kliki na rąbek to się lepiej kładzie niż blachodachówkę no i nie ma na wierzchu farmerów które z czasem mogą przeciekać jednak (już tak wymienialiśmy blachodachówkę u jednego gościa co mu poprawiali i poprawiali te cieknące farmery aż miał dośc i wymienił właśnie na kliki)
@ATAT-2:
@ATAT-2: osobiście mam dachówkę ale brałem pod uwagę blachodachowke. Jak kilka lat temu budowałem to tej na rąbek chyba nawet nikt mi nie proponował
@ATAT-2: I bezinwazyjny montaż - nie dziurawisz blachy montując ją do dachu, a potem nie dziurawisz dachu kładąc na nim fotowoltaikę. Montaż jest prosty i tani (nie wierz w to że jest jakiś skomplikowany, dwuspadowy dach 100 m.kw. bez kominów 2 osoby zrobiły w 3 dni, z czego połowa czasu to były obróbki - rynien, szczytów, kalenicy). Taki prawdziwy minus to w zasadzie jest jeden, czyli to falowanie.