Wpis z mikrobloga

No i przyszla ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pierwsza w obecnej pracy. Nie warto bylo zmieniac pracodawcy. W ogole powinienem był skonczyc studia, powinienem był sie uczyc, powinienem cos zmienic w swoim zyciu. A tak skonczylem w tym januszexie i j---e za grosze w porownaniu do mirkow z tagu #programowanie.

A teraz zamowie sobie jakiegos kebaba na pocieszenie bo na nic lepszego mnie nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracbaza #studia #programowanie #pdk
DooBeeDooBee - No i przyszla ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pierwsza w obecnej pracy. Nie warto bylo ...

źródło: comment_1662033264OnzIs9zXVXELsEzIGtLa6P.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska skarbowka wyraznie tego zakazuje.


@Proogramista: coś więcej? Revolut jest legalnie dizałającym bankiem, zarejestrowanym w UE (chyba Łotwa). Mam ich rachunki USD i EUR w białej księdze zgłoszone. Póki co miałem kontrole dokumentowe i nikt nie robił problemu.
  • Odpowiedz
Polska skarbówka nie daje możliwości dopisania Revolut do białej listy podatników VAT


@Proogramista: FUD i tyle w temacie. Trzeba uwaga zadzwonić i przedyktować numer Pani w urzędzie bo IBAN nie przechodzi online. Potem przysyłają pismo z listą zarejestrowanych rachunków i tam wszystko się zgadza.
  • Odpowiedz
@Proogramista: I myślisz, że Polska skarbówka będzie ścigała firmę z USA za to, że nie sprawdziła czy jestem na jakiejś śmiesznej polskiej białej liście? Zdziwiłem się, bo księgowy na pewno dałby mi znać gdyby było coś ok ale sprawdziłem i konsekwencje za brak użycia białej listy w przypadku przelewu przychodzącego to:
- Nie mogę odliczyć sobie faktury w kosztach. To jest przychód więc no... nie jest to koszt.
- Solidarnie
  • Odpowiedz
FUD i tyle w temacie.

@keton22: ?

Trzeba uwaga zadzwonić i przedyktować numer Pani w urzędzie bo IBAN nie przechodzi online.

@keton22:

Polska skarbówka nie daje możliwości dopisania Revolut do białej listy podatników VAT. Revolut jest wirtualnym rachunkiem bankowym, co oznacza, że w rozumieniu Prawa bankowego nie może być traktowany jak rachunek rozliczeniowy.
  • Odpowiedz
Revolut jest wirtualnym rachunkiem bankowym


@Proogramista: o co najmniej 3 lata przeterminowane Revolut jest w 100% bankiem jao biznes już co najmniej 2.5 roku a w wakacje ostatnie osoby z prywatnego zostały przymusowo przekonwertowane. Tak czy inaczej to jest bank.
  • Odpowiedz
@Proogramista:

Po zlozeniu odpowiedniej deklaracji. Skoro tego nie robisz to poniesiesz za to kare.


Po złożeniu deklaracji będę mógł unikać konsekwencji zapisanych w ustawie o białej liście a nie jakichś dodatkowych. W przypadku płatności spoza UE te konsekwencje sumują się do kwoty 0 zł.

Ustawa nie mówi, że nie można używać rachunków spoza białej listy. Mówi ona, że jeśli takowego się użyje to nie można zaliczyć faktury do kosztów i
  • Odpowiedz
Ustawa nie mówi, że nie można używać rachunków spoza białej listy


@DooBeeDooBee: Daj fragment ustawy.

i jeśli druga strona nie zapłaci podatku VAT to solidarnie będziemy musieli go zapłacić.

@DooBeeDooBee: Nie. Mowi, ze solidarnie bedziecie sie tlumaczyc PO tym jak
  • Odpowiedz
@Proogramista: Z linka który wstawił kolega wyżej:

Od 1 stycznia 2020 roku, jeśli zapłacisz swojemu partnerowi biznesowemu kwotę powyżej 15 tys. zł na inny rachunek, niż podany w wykazie:


- nie będziesz miał możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu tej kwoty lub części tej kwoty, która została zapłacona na rachunek inny niż podany w wykazie,

- będziesz ponosił ryzyko odpowiedzialności solidarnej ze swoim kontrahentem za zaległości podatkowe, jeśli nie zapłaci on należnego podatku VAT
  • Odpowiedz