Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
@pomidorki_koktajlowe:
- stwórz człowieka bez umiejętności rozpoznawania dobra i zła,
- człowiek zjada zakazany owoc, nie wiedząc, że to złe,
- wyrzuć go z raju, żeby nie zjadł i z drzewa życia,
- #!$%@? wszystkim, co masz w ludzi przez tysiące lat,
- karaj np. Za litość wobec bezbronnych,
- ale to ludzie grzeszą wobec ciebie, czyli foch,
- weź siebie, wsadź w kobietę i sobie żyj jako ojciec i syn,
@GoNpKNSsz człowiek w edenie miał możliwość rozpoznania dobra i zła, bo Bóg wyraźnie powiedział którego jabłka nie należy jeść. Napieprzanie wszystkim przez tysiące lat to gruba przesada. Bóg to miłość i dobro, zapraszam do lektury nowego testamentu. Ukrzyżowanie nie było ze względu na focha ale na chęci zawarcia nowego przymierza z ludem. Proszę nie upraszczać
człowiek w edenie miał możliwość rozpoznania dobra i zła, bo Bóg wyraźnie powiedział którego jabłka nie należy jeść.


@pomidorki_koktajlowe: Super. Rozbierzmy to na czynniki pierwsze i poddajmy pod osąd logiki.
Jak wygląda normalny proces wychowania dzieci. Rodzic coś zakazuje. Dziecko łamie zakaz. Co robi matka? Najpierw straszy dziecko karą, dokładnie opisując jaka to kara będzie? Czy od razu #!$%@? łbem dziecka o kaloryfer?
Za pierwsze przewinienie zazwyczaj kara jest łagodniejsza i
@ToNieOn: tylko mi chodzi o samą kwestie wiary w Boga gdzie w chrześcijaństwie masz wszechmogącego Boga który aby wybaczyć ludziom musiał zabić własnego syna który w sumie był nim. Przecież to nie ma żadnego sensu. Islam i Judaizm ma Boga z głupotkami a my mamy to co mamy z głupotami To co się odwala w ST(który chrześcijan i tak obowiązuje zgodnie ze słowami Jezusa) to taki sam poziom jak w mitach
ale Jezus wyraźnie mówił, że nie skreśla nic ze Starego Testamentu. Tylko dokłada.


@GoNpKNSsz: No i co z tego? W każdej "świętej księdze" możesz znaleźć tezy sprzeczne ze sobą.
Chrześcijaństwo dużo więcej punktów stycznych ma z Mitraizmem i kultami egipskimi plus mocne wpływy greckie niż ze starym testamentem. Jakoś nie widzę nad kościołami dymów z ofiar całopalnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cytat z Jeszua niczego nie zmienia.
Przecież to nie ma żadnego sensu


@SpaceMonkey: Sensu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajdź sens w twierdzeniu że słowa kobiety nie mogą być dowodem i późniejszym hadisem że to pierwsza żona Mahometa przekonała go ze jest prorokiem. XD
Nad judaizmem nawet nie chce mi się już pastwić.
Protoizraelici czy też judejczycy (jak zwał tak zwał) kradli (już wtedy) z kultur sąsiadujących ludów. Ta banda pastuchów nauczyła się pisać
@ToNieOn: ziomek ty mnie nie rozumiesz, wiara w Boga to jest rdzeń tych religii a do chrześcijaństwa dodali koncept Jezusa który jest durny w mojej opinii jako ateisty. Dodatkowo wychodzisz z założenia że nie znam mitów sumeryjskich i nie mam wiedzy(choć nie uważam się za eksperta)bo subiektywnie uważam chrześcijaństwo za absurdalne(każda religia jest taka generalnie).
@SpaceMonkey: > ziomek ty mnie nie rozumiesz,

Ziomek. To ty nie rozumiesz że religie się zmieniają i dryfują. Chrześcijaństwo dzisiejsze które było formowane choćby przez tomizm, neotomizm i pozostawało pod wpływem wszystkich nowych idei filozoficznych od piętnastego wieku czyli przez paręset lat.
Chrześcijaństwo doczekało się wielkiej próby racjonalizacji nieracjonalnego - chrześcijanie jako jedyni mają Teologię. Celowo napisałem wielką literą, bo mimo że to dla racjonalisty i ateisty jak ja, jest to
człowiek w edenie miał możliwość rozpoznania dobra i zła, bo Bóg wyraźnie powiedział którego jabłka nie należy jeść.


@pomidorki_koktajlowe: powiedział nie i #!$%@?. To żadne wytłumaczenie, ani tym bardziej danie możliwości rozpoznania dobra i zła. Bóg, jak na biały człowiek murzyna na plantacji, traktował ludzi jak zabawki.

Bóg to miłość i dobro, zapraszam do lektury nowego testamentu.


@pomidorki_koktajlowe: xD Czytałem nowy testament 2 razy, ewangelie więcej. O ile ewangelie są
Bóg to miłość i dobro dopóki robisz co ci każe.


@Krisskow: To jest najlepsze w tym wszystkim. Jehowaho to taki gangster z Chicago z lat 20.
Znasz tę scenę. Przychodzi gangster do sklepu, rozgląda się i rzuca: - Hmm, w cholerę łatwopalne tu wszystko. Szkoda by było żeby się tu wszystko spaliło do gołej ziemi.
A Jehowaho? - Hmm. Ile masz zakończeń nerwowych na swoim ciele. Szkoda by było żeby się