Wpis z mikrobloga

Cześć! Zapraszam do obejrzenia mojej wideo-relacji z czterodniowego spływu rzeką Wdą.
Spływu dokonałem na kajaku dmuchanym Gumotex Framura, dzięki czemu byłem niezależny od wypożyczalni, a na miejsce mogłem dotrzeć transportem publicznym.
Korzystałem wyłącznie z pól biwakowych i spania głównie w namiocie (jedna noc była wyjątkiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ).

Wda okazała się być rzeką bardzo zróżnicowaną, a czasami nawet nieprzewidywalną. Miejsca które sprawdzałem jednego dnia, kolejnego były kompletnie inne, z powodu pracy elektrowni i różnicy poziomu wody nawet do jednego metra.

Spływ polecam zarówno amatorom jak i fanom nieco bardziej wymagającego spływania, znajdą się zarówno odcinki potokowe, jak i szerokie rozlewiska i tereny typowo nizinne.

#kaszuby #kajaki #turystyka #wda #przyroda #podrozujzwykopem
wojtek321 - Cześć! Zapraszam do obejrzenia mojej wideo-relacji z czterodniowego spływ...
  • 36
  • Odpowiedz
@wojtek321: kozak film rób częściej! Masz moje lajki suby plusy i wszystko co chcesz ;) Trzy pytanka: nie wbijają Ci się te poprzeczki w plecy? Nie wiesz może czemu w instrukcji do eckla rolly jest zastrzeżenie żeby nie wyjmować tych kołeczków blokujących kółka? Jakie ciśnienie w oponkach w tym wózku?
  • Odpowiedz
@mlek: Poprzeczka sie nie wbija, pomiędzy nią a plecami jest jeszcze oparcie siedzenia. Co do eckli, nie mam pojęcia, koła są tak jak go kupiłem, nie pompowalem nic, a zawleczki już wiele razy zdejmowałem, a nawet same spadały.
@Przypadkowy: kupowałem baniaki 5l
@remek4x4: ciężko powiedzieć, w opisie filmu masz linki do zapisu GPS, ale tam są też przerwy etc. Ogólnie średnio myślę że 6-7km/h
@ZajetyJestLoginWybrany: jeszcze się nie
  • Odpowiedz
@ukradlem_ksiezyc: jest zakaz pływania kanałem, do tego zastawki są zamknięte a całość ogrodzona, nawet nie ma możliwości wpłynięcia. Kiedy elektrownia pracuje, to jest mega silny nurt, nie odważyłbym się tam wpłynąć
  • Odpowiedz
@wojtek321:
A no widzisz. Takich informacji zabrakło na filmie.

Przydałyby się dłuższe ujęcia pokazujące co minąłeś i np lektora (możesz być Ty) w tle, omawiającego to co widać na materiale. Oczywiście możesz też omawiać na żywo jeśli jest coś co chcesz przekazać, ale czasami trudno to zrobić (w sensie na żywo trudno opowiedzieć wszystko).

Ale publikuj dalej i się rozwijaj bo widzę potencjał.
  • Odpowiedz
@ukradlem_ksiezyc: Powiem szczerze, logistycznie podczas spływu, gdzie jeszcze ja mam zawsze ciśnienie na kilometry jest to dość trudne, staram się jak najwięcej ująć. I tak sporo materiału wyrzuciłem, bo wyszłoby spokojnie pół godziny. Dzięki za miłe słowa :)
@siedzacywilk: Nie ma szans, pływam drugi rok, były pręty, kamienie, drzewa, ciąganie po asfalcie, nie ma nawet przetarcia
  • Odpowiedz
@wojtek321: też miałem pytać o kajak; mógłbyś podrzucić jakieś linki, producenta, co to w ogóle jest? Jak to się zachowuje w kontakcie z przeszkodami? Nie boisz się, że nadziejesz się na jakiś konar i przebije to kajak?
  • Odpowiedz
@siedzacywilk: Nie ma szans. Mam górski K2 tej samej firmy, przeczołgany po głazach i ostrych kamieniach bez żadnego śladu. To jest specjalny bardzo wytrzymały materiał. Szybciej rozwalisz laminat.

@wojtek321
Wiosłowałeś? Wybrałbym się na jakąś płaską rzekę ale boję się że 2 dnia będę miał takie zakwasy w rękach że poproszę o śmierć. Pływam po górskich a tam trzeba tylko korygować tor a tu zastanawiam się ile da się dziennie zrobić bez
  • Odpowiedz
@wojtek321: plynalem ostatnio na Drwęcy zwyklym kajakiem i tam dmuchancem po tych jeziorach to chyba odpadłyby mi łapy :D no i pierwsze 30 minut poza kajakiem bo taki stan rzeki ze szorowalem po kamykach :D ogolnie fajna zajawka a cisza na rzece to cos pieknego
  • Odpowiedz