Wpis z mikrobloga

@Wolvi666:
Widzę ten zmodyfikowany cytat od jakiegoś czasu
Wyszukałem oryginalny cytat o żydach i polakach na wikicytaty i odnoszę wrażenie, że nie chodziło o śmierć żyda dla żyda vs śmierć polaka dla polaka, ale o śmierć żyda dla żyda vs śmierć żyda dla polaka. To sugeruje kontekst, bo o śmierci żydów mowa była wcześniej i została ona przytoczona nie jako "ta śmierć" jak w śmiesznych obrazkach, ale jako "to" - a
@Emerkaes #!$%@? i owijanie w bawełnę, dobrze wiedziała co chce przekazać i komu.

Żyd nie uważa cię za człowieka równego sobie, jesteś goish, i goijem będziesz. Nie to co żyd, nie rób fikołków.

Ludzie to #!$%@? mrówki, z mojego mrowiska dobra mrówka z mrowiska obok to te źle.

Tak działa wszyscy od tysięcy lat, żydzi, ruscy, USA, Japonia, islam, tylko my "światli ełropejczycy" daliśmy się przekupić piękna wizja o równości świata, finansowanej
@KondProsty: ale ty w żaden sposób nie podejmujesz tematyki mojego komentarza

Żyd nie uważa cię za człowieka równego sobie, jesteś goish, i goijem będziesz. Nie to co żyd, nie rób fikołków.

Załóżmy, że to prawda. Czy w jakikolwiek sposób odnosi się to do tezy:
"Autorka argumentowała za tezą, że polacy dehumanizowali żydów, a nie argumentowała za dehumanizacją polaków"?

Ludzie to #!$%@? mrówki, z mojego mrowiska dobra mrówka z mrowiska obok to
Nie rozumieją metafizyki śmierci


@kaarp:
Poprawmy to zgodnie z kontekstem wprowadzonym przez autorkę:

Nie rozumieją metafizyki śmierci żydów


Zauważ, że wszyscy piszą ten cytat jako "Dla Polaków śmierć to była[...]"
Podczas gdy w rzeczywistości było to "Dla Polaków to była[...]"
To, że mowa o śmierci(przytoczonej w prawdziwym cytacie jako "to") wynika z kontekstu. Ale nie było w kontekście mowy o śmierci per se. Tylko o śmierci żydowskiej

ale wydźwięk dalej jest