Wpis z mikrobloga

Chyba zmienię branżę :D Kolega kupił mieszkanie 40m2 w #krakow. Dostał "ofertę" na wykończenie tegoż mieszkania i podesłał mi do konsultacji. Spadłem z krzesła jak zobaczyłem, zwłaszcza że sam urządzałem swoje mieszkanie, a do tego na co dzień często mam kontakt z firmami remontowymi i wiem ile mniej więcej schodzi wykończenie deweloperki.

W skrócie - 40m2 spokojnie można opędzić w 3 tygodnie na gotowo. Nie chcę wrzucać tutaj wizualek, ale łatwo sobie wyobrazić takie mieszkanie. Żadnych smart homów, gdzie trzeba kable dodatkowo rozprowadzać, żadnych cudów. Ot, zwykłe urządzenie deweloperki. Cena ... 52500 PLN (netto) za ~ 3 tyg pracy.

@pigoku lub ktoś kto wykańczał deweloperkę 40m2, ile płaciliście za same usługi wykończeniowca? Chodzi o robociznę, bez materiału.

W załączniku screen oferty. Pomijam brak wyszczególnienia pozycji skąd się ta cena wzięła. Trudno to nawet nazwać ofertą.
#remontujzwykopem #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz marcel_pijak - Chyba zmienię branżę :D Kolega kupił mieszkanie 40m2 w #krakow. Dostał...
źródło: comment_1661852413f9O6MJpu9qOU0UQtXzXuNy.jpg
  • 36
@marcel_pijak: Parę lat temu za mieszkanie 50m2 około 30k z gładziami. Chłopy się wyrobiły w 3 tygodnie, a to był koniec listopada, 5 piętro (windy jeszcze nie działału), prąd ciągneli ze skrzynki deweloperskiej na parterze (musieli co chwile schdozic bo ich inne ekipy wypinały) i wodę włączyli w bloku dopiero po tygodniu odkąd weszli. Jakościowo bez zarzutu
@fajq: Zwykle takie "ekipy" są 2 osobowe, choć znam ziomków co sami robią. 3 osoby spotykałem przy grubych remontach i metrażu a la 80m2.
A co do zarobku, że nie jest taki rewelacyjny - 52,5 netto, podziel to na 2 osoby to daje 26 tysi netto na osobę za 2 tygodnie pracy.
@wiesiu2: To nie chodzi o porażkę. Raczej jak zlecasz pracę, to "pod klucz". Wiadomo, że 80% osób sobie umie podpiąć pralkę, ale tak zwykle w takich pracach to wygląda, że klienta ma nic nie obchodzić, nawet jak część prac umie sobie sam zrobić.
@marcel_pijak: > Żadnych smart homów, gdzie trzeba kable dodatkowo rozprowadzać, żadnych cudów. Ot, zwykłe urządzenie deweloperki.

Nie podlega dyskusji, że cena jest z dupy, no ale proste wykończenie deweloperki to to nie jest. Przenoszenie kaloryfera i toalety na przeciwną ścianę to dość grube pozycje. Pełno przeróbek przyłączy, jakaś elektryka.

Do tego montaże lamp, karniszy, pralki? Wtf? Kolega ma 2 lewe ręce?
@wiesiu2: daj spokój, większość ludzi ma dwie lewe ręce. ostatnio dorabiałem po swoim etacie na drobnym remoncie- tapety, ubytki w ścianach, listwy przypodłogowe, malowanie. w ostatni dzień poproszony zostałem jeszcze o złożenie mebli z ikei. fakt, trochę tego było, ale to tylko ikea w końcu, masz dość jasne instrukcje i potrzebujesz w sumie tylko śrubokrętów- ogarnąłem to w 8h i dostałem 1500zł (montery z ikei chcieli prawie 3k)