Wpis z mikrobloga

Chyba zmienię branżę :D Kolega kupił mieszkanie 40m2 w #krakow. Dostał "ofertę" na wykończenie tegoż mieszkania i podesłał mi do konsultacji. Spadłem z krzesła jak zobaczyłem, zwłaszcza że sam urządzałem swoje mieszkanie, a do tego na co dzień często mam kontakt z firmami remontowymi i wiem ile mniej więcej schodzi wykończenie deweloperki.

W skrócie - 40m2 spokojnie można opędzić w 3 tygodnie na gotowo. Nie chcę wrzucać tutaj wizualek, ale łatwo sobie wyobrazić takie mieszkanie. Żadnych smart homów, gdzie trzeba kable dodatkowo rozprowadzać, żadnych cudów. Ot, zwykłe urządzenie deweloperki. Cena ... 52500 PLN (netto) za ~ 3 tyg pracy.

@pigoku lub ktoś kto wykańczał deweloperkę 40m2, ile płaciliście za same usługi wykończeniowca? Chodzi o robociznę, bez materiału.

W załączniku screen oferty. Pomijam brak wyszczególnienia pozycji skąd się ta cena wzięła. Trudno to nawet nazwać ofertą.
#remontujzwykopem #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
marcel_pijak - Chyba zmienię branżę :D Kolega kupił mieszkanie 40m2 w #krakow. Dostał...

źródło: comment_1661852413f9O6MJpu9qOU0UQtXzXuNy.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Z szympansami się na łby ta ekipa pozamieniała xD Dla porównania wycena wykończenia mojego mieszkania. Wycena z maja 2021, mieszkanie 71 m2. Zasadniczo bez przeróbek instalacji, ale i tak xD Jakbym miał płacić tyle, co Twój kolega, to nawet mimo moich dwóch lewych rąk do takiej roboty, bym odpalił Mario Budowlańca na YT i część niekrytycznych rzeczy zrobił sam. xD
Drmscape2 - @marcel_pijak: Z szympansami się na łby ta ekipa pozamieniała xD Dla poró...

źródło: comment_1661865531Z9QbeChU2DTp6TEyPA38X7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2 Dzięki. Wiedziałem że cena przegięta bo liczyć umiem, ale nie do końca wiedziałem jak bardzo przegięta bo nie zlecam takich prac na co dzień. Generalnie podpowiem mu żeby znalazł sobie kogoś innego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcel_pijak: ja tam się nie znam bo nie robię takich dużych wykończeń. Drogawo się wydaje ale może być tak że jakaś ekipa profi w ładnych ciuchach i z do tym sprzętem i szuka bogatszych klientów. Poza tym dają taką cenę i jak twój kumpel nie weźmie to weźmie ich ktoś inny. Więc po co mają obniżać ceny? Fakt, znajdzie pewnie jakichs górali spod Sącza ale o Tarnowa i zrobią mu to
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: za prace montażowe w kuchni wzięli 1200. Rozumiem że chodzi o założenie baterii, syfonu, ludu i lampy?

Będę w lutym wykańczał nowe mieszkanie, od stanu deweloperskiego. Z meblami, do wprowadzenia, wychodzi mi 65k przy 33m2. Za samą robociznę wezmą 16k. Wykańczać będzie dwuosobowa ekipa
  • Odpowiedz