Wpis z mikrobloga

Mirki szybkie pytanie wymagające szybkiej odpowiedzi - ktoś robił nadpłatę kredytu hipotecznego w PKO BP? Nie znalazłem nigdzie instrukcji jak się za to zabrać, jedyne na co natrafiłem to wniosek o nadpłatę, ale muszę go złożyć osobiście w siedzibie banku czy wystarczy jakoś online?
#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #pieniadze #pytanie #ekonomia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Winden: Serwis iPKO (nie apka IKO) -> Moje sprawy -> Dyspozycje i zaświadczenia -> Nowa dyspozycja -> Kredyty hipoteczne -> Pokaż więcej -> Wczesniejsza częściowa spłata kredytu. Tam deklarujesz kwotę i datę, między wakacjami i poza wakacjami najlepiej jak najszybciej, do godziny 13.00 można zlecić na dzisiaj, zejdzie pewnie koło 23.00.
  • Odpowiedz
@Winden: Logujesz się do iPKO. Moje sprawy => Dokumenty => Dyspozycje i zaświadczenia => Nowa dyspozycja => Kredyty hipoteczne => Wcześniejsza częściowa spłata kredytu
  • Odpowiedz
@Winden: w PKO BP powinieneś mieć opcję nadpłaty przed iPKO. Wchodzisz w moje produkty -> kredyty i pożyczki -> kredyt hipoteczny i tam pod saldem kredytu masz guzik "Dyspozycje i zaświadczenia". Klikasz "pokaż więcej" i tam są wcześniejsze spłaty, albo częściowa albo całkowita. Dalej już musisz tylko wybrać który kredyt, wpisać kwotę itd.
  • Odpowiedz
@Winden: Jeszcze ważne info - podobno PKO BP z niewiadomych mi przyczyn (przecież da się rozliczyć nawet 1 zł nadpłaty) odrzuca nadpłatę niższą niż odsetki naliczone od ostatniej raty do dnia nadpłaty, zatem trzeba zadeklarować kwotę wyższą niż te odsetki.
  • Odpowiedz
@vertical: tak im pewnie łatwiej, bo nadpłata zawsze w pierwszej kolejności idzie na poczet pokrycia aktualnych odsetek. Tak czy siak to się wyrównuje z następną ratą.


@lipszczak: co ty za głupoty piszesz. Jak chcesz to możesz sobie wybrać czy chcesz spłacać odsetki czy kapitał ale nikt normalny się będzie spłacał odsetek zamiast kapitału.
  • Odpowiedz
tak im pewnie łatwiej, bo nadpłata zawsze w pierwszej kolejności idzie na poczet pokrycia aktualnych odsetek. Tak czy siak to się wyrównuje z następną ratą.


@lipszczak: Jasne, ja wiem że to się wyrównuje ale nie wiem jaki problem mają z odjęciem nadpłaty w wysokości 1 zł od aktualnych odsetek w momencie nadpłaty a przy najbliższej racie pomniejszenie odsetek w racie o tę złotówkę i powiększenie kapitału o tę złotówkę. Podobno
  • Odpowiedz
@Winden Nadpłatę kredytu hipotecznego możesz zlecić w serwisie internetowym iPKO.
W tym celu prosimy wybrać sekcję Moje sprawy, następnie Dyspozycje i zaświadczenia, kafel Nowa dyspozycja. Prosimy zaznaczyć opcję Kredyty hipoteczne, następnie Pokaż więcej i Wcześniejsza częściowa spłata kredytu.
  • Odpowiedz
@Creamfields: Racja, nie do końca zrozumiale napisałem, chodziło mi o to, że między wakacjami i poza wakacjami są naliczane odsetki, więc najlepiej nadpłacać jak najszybciej, jak tylko są środki na nadpłatę. Natomiast podczas wakacji również można nadpłacać jak najszybciej, ale z powodu tego że odsetki nie są naliczane, można również raz przed samym końcem każdego z częściowych okresów zawieszenia, to nic nie zmienia. Tak właściwie powinienem dodać, że jak ktoś
  • Odpowiedz
@muadzik: w PKO BP zawsze w pierwszej kolejności nadpłata idzie na poczet bieżących odsetek, które się naliczyły od poprzedniej raty. Nie ma żadnego wyboru. Zanim coś napiszesz to się dowiedz o czym mówisz...

Natomiast i tak całość nadpłaty pójdzie na kapitał, bo po prostu zmieni się kolejna rata. Część odsetek, która została już potrącona, zostanie zastąpiona kapitałem. To są kosmetyczne kwestie. Napisałem to bo potem widzę wiele zapytań, czemu bank
  • Odpowiedz