Wpis z mikrobloga

@marcpol: Oj nie. Brałem kredyt w marcu i było masakrycznie. A to było jeszcze przed wdrożeniem rekomendacji +5%. Ale na ryczałcie od nowego roku i zdolność tąpnęła o 75%. W kilku bankach już nie miałem zdolności wcale.
@marcpol: Oj nie. Brałem kredyt w marcu i było masakrycznie. A to było jeszcze przed wdrożeniem rekomendacji +5%. Ale na ryczałcie od nowego roku i zdolność tąpnęła o 75%. W kilku bankach już nie miałem zdolności wcale.


@arysto2011: Nie znam Twojej sytuacji, ale dość aktualne zdolności są w moim zestawieniu do którego link podałem wyżej. Jest ona też inna niż w marcu pod względem akceptacji dochodów przy zmianie formy opodatkowania.
@marcpol: jak wyglada zdolnosc dla wyzszych kwot? 30? 40? 50? rosnie liniowo?


@Proogramista: Nie jest to wzrost liniowy, część banków zakłada inne koszty utrzymania w zależności od dochodów.

Jeśli potrzebujesz konkretnych i aktualnych informacji możesz odezwać się do mnie na pw. W zależności od formy opodatkowania inne dane będą potrzebne.
część banków zakłada inne koszty utrzymania w zależności od dochodów.


@marcpol: Myslalem, ze to jest juz wliczone w nizszych progach i cala nadwyżka moze isc w zdolnosc.
Czyli przy 15k -> 8k urzymanie 7k rata, przy 20k -> 8k utrzymanie 12k rat. O taka liniowosc mi chodzilo.

Niestety trzeba sie liczyc z ratami po 10k, bo przy glupim 1kk kredytu, pewnie z 9k bedzie odsetek i oplat, nawet bez kapitalu.

Jeśli
Czyli przy 15k -> 8k urzymanie 7k rata, przy 20k -> 8k utrzymanie 12k rat. O taka liniowosc mi chodzilo.


@Proogramista: Nie, część banków ma bardziej zaawansowane algorytmy i przy różnych dochodach przyjmuje inne koszty utrzymania.