Wpis z mikrobloga

@bialy13 upewnij się że linka jest dobrze poprowadzona. Czy czasem nie powinna wyjść z drugiej strony śruby. Poczytaj o tym modelu ale sam chyba miałem tak że mi zaczęła działać lepiej parę lat temu
@bialy13:
Sprawdź też, czy linka nie jest gdzieś zagięta i czy pancerze są czyste. Miałem tak z tylną, że na lince było ledwie wyczuwalne zagięcie i w pewnym zakresie kasety, gdy to zagięcie chowało się w pancerzu to haczyło i przerzutka potrafiła się na chwilę zawiesić. Wbrew pozorom sprężyny w przerzutkach nie są aż takie mocne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialy13: dobrze Ci chłop napisał, to ramię z zagłębieniem po lewej raczej nie jest tam dla jaj, tylko żeby szła tamtędy linka.

edit: albo jestem debilem albo świat zwariował, bo dużo zdjęć na Google ma tak samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialy13: ok, czyli w drugą stronę. no czyli jestem debilem.
To w takim razie kontrowersyjne pytanie: próbowałeś smarować ten mechanizm? pomachaj ręcznie, przesmaruj w miejscach gdzie się rusza i powinno być lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bialy13: zdejmij łańcuch i odepnij linkę. Sprawdź wtedy czy wózek przerzutki chodzi płynnie, czy jesteś go w stanie w pełnym zakresie ruszyć dłonią. Jeśli tak, to problem leży zapewne w zużytej lince/pancerzach.
@msichal: @skydancer: próbowałem smarować już dwukrotnie, chwilowa poprawa na jakiś czas i potem znów jest problem ze zmianą przerzutek, wtedy próbuje wózek poruszać ręcznie i rzeczywiście ciężko chodzi (zrzucam na jedynkę i przesuwam go w stronę wyższych przełożeń)
@bialy13: w którą stronę ciężko idzie? Jak odkręcisz linkę to sprężyna cofa wózek w stronę ramy, czy nie? Czy bez linki jesteś w stanie poruszyć wózkiem i idzie to płynnie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialy13: jak wózek przerzutki nie schodzi sam z dużej na małą zębatkę po odłączeniu linki (pod wpływem siły sprężyny wewnątrz przerzutki) no to coś nie tak z przerzutką.