Wpis z mikrobloga

Beka jesli ktokolwiek z was mysli ze to jakis 'wyjatek', albo nagle jest 'zszokowany' - tak wlasnie wyglada sklad tej patologicznej formacji i bardzo wiele osob ktore mialy stycznosc z polska policja to potwierdzi, a to, ze komus do tej pory jeszcze nie odpyskowali to tylko blad przezywalnosci - ale to ze nie mam dzumy, nie znaczy ze taka choroba nie istnieje.

Niestety, ale do takiego miejsca ciagnie tych ktorzy chca miec poczucie wladzy i bezkarnosci, wiec z zalozenia nie idzie tam nikt normalny i empatyczny. Zycze wam wszystkim abyscie jak najmniej mieli do czynienia z tymi dzbanami i abysmy kiedys doswiadczyli uczucia ulgi widzac policje, zamiast poczucia winy i strachu.

#afera #ukraina #wojna #rosja #policja #polska #niepopularnaopinia
m.....0 - Beka jesli ktokolwiek z was mysli ze to jakis 'wyjatek', albo nagle jest 'z...
  • 29
@marcooo80: Moim zdaniem lekko sie zachowanie policji wobec obockrajowców i tak poprawaiło ostatnimi laty, ale i tak czasem jak sa filmiki z obcokrajowcami z krajów uznanych za biedniejsze to widąc, że policja sobie czasem sama przechodzi na ty.
Takie sztuczne skrócenie dystanstu (a faktycznie obnizenie statusu durgiej osoby) stosują wobec dorosłych Polaków głownie wtedy gdy to jakiś bezdomny lub lump (lub nieletni) albo nawet ktoś biedny. A wobec przeicentych ludzi z
@marcooo80: Niestety ale to jakie poczucie bezkarności w policji wprowadził pis będąc na czele MSW to jest niepojęte.
8, 10 xzy 15 lat temu postrzegałem policję na prawdę dobrze. Po wykorzystywaniu do zrzucania konfetti, pilnowania domów szeregowych posłów, nie wspominając o bandyckich, bo inaczej tego nazwać nie można akcjach na np strajkach kobiet czy miesięcznicach ta formacjs będzie musiała przejść weryfikację jak po upadku komuny.
@emasele: Teraz #!$%@?. Polska policja wiele razy pokazywała już przed 2015 roku jaka jest #!$%@?. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to Marsze Niepodległości i prowokacje. Wtedy lewa strona wyzywała "patologię" na marszach. Potem podczas strajków kobiet sami zobaczyli jaka jest policja.

Polscy kibice też ci wiele mogą poopowiadać.
Ukradną ci rower - trudno. Nie znajdziemy sprawcy, więc mamy #!$%@?.
Zgwałcili cię - no trudno

A jeszcze z 10/15 lat temu
@Mikstolar: Oczywiście, że do policji idą Sebastiany. Jak słyszę o tych prowokacjach na marszach albo meczach to mnie rozkłada.
Policja na meczu prowokuje. Witryna sklepowa prowokuje do kradzieży.
No i na marszach są patrioci, którzy przez przypadek rozwalają empik bo lewackie.
Wchodzą z buta do kamienicy w Warszawie go transparent na dachu czy rzucają race w balkon.
Faktycznie.
No i policja goniła przed 2015 rokiem teletubisie jak to ma 10tego obecnie.
@emasele: Wiadomo, że spalenie mieszkania, bo wisiała tam flaga lgbt, albo rozwalania empiku to nie była prowokacja, ale to było niedawno. Pooglądaj sobie filmiki np. z roku 2012, jak po przebrani po cywilu policjanci, atakują zwykłych policjantów. Tych materiałów jest mnóstwo.
Niestety ale to jakie poczucie bezkarności w policji wprowadził pis


@emasele: XD

Albo trolujesz, albo nigdy z policją przed rządami pis do czynienia nie miałeś.
Mandacik za prędkość, czy inne domyślnie "miłe" sytuacje się nie liczą.

To ogromnie zepsuta formacja od wielu lat. Zepsuta w typowy dla postkomunistycznych krajów sposób.
I nikomu nie zależy żeby ją naprawić - politykom obecny stan rzeczy pasuje, komendanci kryją swoich funkcjonariuszy, a sądy niemal bezgranicznie
@spiropentan: No formacja jest zregenerowana to fakt. Na tym, że są polityczni a nie apolityczni i prawi zgadzam się zależy obu stronom bo łatwo przechodzą między opcjami.
Mandat dostałem raz w życiu za prędkość, 14 lat temu - 50zl i raz za przejście na czerwonym z 12 lat temu ^^ więc nie tędy droga. Co nie zmienia faktu, że za po nie rzucali ministrowi konfetti z samolotu i nie pilnowali pomnika
@emasele: Zwykłego człowieka powinno bardziej obchodzić to, czy policjant potrafi chociażby zgodnie z prawem go wylegitymować (o co trudno) i jak policjant się wobec niego zachowuje, a nie to czy rzuca ministrowi konfetti z samolotu.

Ale widzę, że mało cię to obchodzi jednak. ¯_(ツ)_/¯

@spiropentan: Policjant nie potrafi się wylegiwać ani podać podstawy faktycznej np do kontroli... Bo w policji w większości patrolowców są ludzie którzy nie nadawali się do innej pracy. Selekcja jest zerowo, jaka kompetentna osoba pójdzie za taką stawkę do pracy w policji....
Dla mnie największym skandalem było to,że policja nie miała imienników na mundurach i nie można było łatwo doprowadzić do odpowiedzialności za przekroczenie uprawnień albo ich niedopełnienie.
Bardzo mnie obchodzi,
@emasele: nie miała imienników? Dalej nie noszą. - "Zapomniałem założyć".
Czapka? - "Sytuacja była dynamiczna dlatego nie założyłem".
"Pokaże pan legitymację służbową?" - "Przecież jestem umundurowanym policjantem, przedstawiłem się panu. Nie mam takiego obowiązku." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podstawa legitymowania kiedy zupełnie nic złego nie robisz? "Art. 15 ustawy o policji" i się #!$%@? obywatelu.
Dawaj swoje dane tu i teraz, bo ja jestem władza. ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spiropentan:

Albo trolujesz, albo nigdy z policją przed rządami pis do czynienia nie miałeś.

Mandacik za prędkość, czy inne domyślnie "miłe" sytuacje się nie liczą.

Ale przed rządami PiSu nikt bagieciarzom nie wchodził w dupę tak, jak teraz. Podwyżki wynagrodzeń, zlikwidowanie wymogu 55 lat do emerytury, krycie patologicznych zachowań i przyzwolenie jakie daje prokuratura Ziobry na nadużycia. Wcześniej aż tak źle nie było, sama sprawa Stachowiaka powinna wymusić jakies zmiany, a
@renkaboga: Oczywistym jest, że konstruując autorytarny system musisz zadbać o zbrojne ramię rządu.

Sugerując, że krycie patologicznych zachowań, przyzwolenie na nadużycia, brak zmian, itd. to jakaś nowość w policji - pokazujesz tylko, że miałeś z nimi mało do czynienia i myślisz o tej formacji bardzo naiwnie.

Powtórzę raz jeszcze, choć innymi słowami - obywatel powinien się najpierw zainteresować tym jak policjant się zachowuje wobec obywatela, a nie ekscytować się upolitycznionym zachowaniem
@marcooo80: W 2021 roku było średnio 18 tysięcy interwencji Policji DZIENNIE. Skoro takie zachowanie to standard to dlaczego nie mamy dziennie chociaż promila takich interwencji w sieci, w mediach? A sama gadka na interwencji na nagraniu chamska, bezczelna i niedopuszczalna. #!$%@?łbym na zbity ryj. Takie teksty i podejście to można mieć do bandyty startującego z łapami do ludzi.
@niebiesko-niebieski: może dlatego, że nie każdy ma ukrytą kamerę włączoną 24 na dobę. Jak pies zobaczy że nagrywasz to zabierze ci telefon i tyle. Mimo to takich nagrań jest w internecie mnóstwo, po prostu nikogo już nie szokują

I nie, do nikogo policjant nie może mieć takiego podejścia, on nie jest od wydawania wyroków, ma się zachowywać profesjonalnie.