Wpis z mikrobloga

Kupiłem auto z ważnym jeszcze niecałe dwa miesiące OC i AC. Przerejestrowałem na siebie, wykupiłem swoje OC i AC, a teraz chcę wypowiedzieć starą umowę. Stare ubezpieczenie jest w Warcie więc wchodzę na stronę, jest formularz wypowiedzenia OC i gotowy druk do wypełnienia. Wydrukowałem, wypełniłem, zrobiłem zdjęcie i wysłałem przez ich formularz na stronie. Za chwilę przyszedł sms, że nie posiadają informacji o nabyciu pojazdu..
No to szukam takiego formularza i ok, znalazłem ale #!$%@? jak mam to wypełnić jako kupujący? Dlaczego ja jako kupujący mam podać adres email sprzedającego? I dlaczego ja jako kupujący mam podawać w imieniu sprzedającego czy chcę żeby dostał zwrot składki czy nie? Co mnie to w ogóle obchodzi? Jak sprzedawca nie dopilnuje swoich obowiązków i nie zgłosi sprzedaży to OC będzie się odnawiać automatycznie, co wtedy? Mogę podać swój mail, numer telefonu i numer konta bankowego?

#kiciochpyta #motoryzacja #ubezpieczenia #pytanie #pytaniedoeksperta
killer87 - Kupiłem auto z ważnym jeszcze niecałe dwa miesiące OC i AC. Przerejestrowa...

źródło: comment_1661774566jYsxjW6SVJP7KqEBr0A7zE.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@killer87: zbywca ma 14 dni na poinformowaniu o przeniesieniu własności, w przypadku uchybienia odpowiada za składkę do momentu powiadomienia TU o sprzedaży.
ty nie musisz składki nawet wypowiadać, możesz użyć do końca a po okresie ochrony dla ciebie się zakończy a dla niego może wznowić jeżeli nie powiadomił.
jak masz już swoją polisę to wypowiedzieć możesz, ale zwrot nadpłaty otrzyma zbywca.
a teraz chcę wypowiedzieć starą umowę


@killer87: A przepisałeś starą umowę na siebie? Jak nie to może ją tylko wypowiedzieć sprzedający bo w ich systemie nie jesteś jeszcze właścicielem pojazdu. Dlaczego agent nie wypowiedział tej umowy? Może powinieneś go zmienić bo nie zna się na swojej robocie.
nieprawda.


@MostlyRenegade: Fundamentalne pytanie - co z mojego komentarza uważasz za nieprawdę?

Nic nie trzeba przepisywać, a przejętą przy zakupie umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć w dowolnym momencie.


@MostlyRenegade: Nie twierdzę w żadnym momencie że trzeba coś przepisywać ani że przejętej umowy nie można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Nie wiem skąd to wziąłeś. ¯\_(ツ)_/¯
@aarahon:
Czytałem, że nie trzeba nic przepisywać. Teraz OC przechodzi z automatu na nowego właściciela. Chciałem ją wypowiedzieć, żeby się nie przedłużała automatycznie.

@MostlyRenegade:
Właśnie chciałem zgłosić do Warty zakup auta ale ten formularz jest #!$%@?, powinno być do wyboru czy zgłaszam jako kupujący czy jako sprzedający. Bo jak wpiszę tam swojego maila czy swój numer konta bankowego to raczej to nie będzie legalne xD