Wpis z mikrobloga

Wycinek z wczorajszego przeglądu prasy (robię takie przeglądy raz w miesiącu): na portalu Highfidelity dowiemy się, że dobry kabel głośnikowy musi zostać "odprężony" wibracyjnie i wypolerowany granulatem drewna orzechowego (vel. ekogroszkiem). Prawdziwe kablowe SPA! A jakby tego było mało, w tym samym tekście dowiemy się, że na brzmienie kabla wpływa również rozdzielacz, który musi być precyzyjnie WYLICZONY pod kątem zakłóceń elektromagnetycznych, a który to należy wykonać z ODPRĘŻONEGO akrylu. Wiedzieliście, że akryl ma właściwości ekranujące? No to już wiecie.
Tak się przypadkiem złożyło, że "wyliczenia" producenta kabla doprowadziły do zastosowania splittera w kształcie... malutkich skrzypiec. Bo ich konstrukcja jest oparta na złotej proporcji.
Chętnie zobaczę te wyliczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tonskladowy - najbardziej odpalone akcesoria #audiovoodoo
Roszp - Wycinek z wczorajszego przeglądu prasy (robię takie przeglądy raz w miesiącu)...

źródło: comment_16617541283QnaMF3nMbVtxpsGjWV7B9.jpg

Pobierz
  • 14
@Kulek1981: a tak serio, celem sprzedawcy jest sprzedać. Więc te pokazy produktowe/odsłuchy są tak organizowane, żeby różnicę usłyszeć. Za bardzo się więc nie silą na to, żeby odsłuch był w pełni ślepy, a i znam przypadki manipulowania odsłuchiwanymi plikami. Niedawno jedna zagraniczna redakcja kupiła analizator sygnału i postanowiła zrobić mega test kabli głośnikowych właśnie. Oprócz syntetycznych pomiarów, były wrażenia ze ślepego odsłuchu. Dla zwiększenia wiarygodności, całość odsłuchów nagrywano.
Na filmie możesz
Roszp - @Kulek1981: a tak serio, celem sprzedawcy jest sprzedać. Więc te pokazy produ...
@Roszp: Ja jestem nieprzytomny, czy w drugim akapicie piszą o tym, że kabel wykonany jest z srebrnego drutu powlekanego złotem, a potem coś majaczą o wykorzystaniu palladu do pokrycia miedzi złotem? WTF?

Swoją drogą kiedyś kupowałem Grundiga CD 5200 od gościa który twierdził że słyszy wyraźną różnicę pomiędzy tym samym kablem głośnikowym w białym i przezroczystym płaszczu. Przezroczysty miał lepiej tłumić drgania xD
Grundigowcy to też niezła sekta. Podrzucam tylko hasło