Wpis z mikrobloga

@Clefairy: W jaki sposób wygenerowałbyś ten obraz gdyby wcześniej Beksiński nie namalował swoich obrazów? Ile takich potencjalnych unikatowych stylów malarskich utracimy?
  • Odpowiedz
całkowicie wyeliminuje pracę malarzy, rysowników, części grafików i fotografów stockowych.


@Clefairy: Tak jak zrobiły to komputery i programy graficzne xD

@janusz2137pawlacz: Człowiek odtwarza i kreuje, AI kopiuje i generuje. Całkiem spora różnica, bo niedługo ten algorytm będzie miał problemy z prawem.
  • Odpowiedz
Jedyne co się zmieni, to wzrośnie ilość oszustów, którzy teraz będą sprzedawać ai za duże kwoty, mówiąc że to ich własne dzieło ¯_(ツ)_/¯


@Krysztalowa: to akurat nie problem, da się to bardzo łatwo zweryfikować po API za pomocą tych samych algorytmów, które to wysrały.

@janusz2137pawlacz: Człowiek odtwarza i kreuje, AI kopiuje i generuje. Całkiem spora różnica, bo niedługo ten algorytm będzie miał
  • Odpowiedz
@bzdr: Masz rację, ale ja bardziej myślę o takim typowym zjadaczu chleba. Taka osoba nie będzie wiedziała, że jest oszukiwana (może w ogóle nie wiedzieć o tym, że jest coś takiego jak ai) i solidnie przepłacić. No niby nie moje zmartwienie, ale jak ktoś takiego człowieka uświadomi, to będzie pomstował po artystach, a nie po oszustach.
  • Odpowiedz
W sumie to mega ułatwi produkcję gier, za parę lat jedną komendą wyeneruje Ci krainę w takim i takim stylu. Potem tylko poprawki i fajrant ;d


@Niebadzlosiem: Niekoniecznie. To mimo wszystko opiera się w jakimś stopniu na czymś, co już powstało. Myślę że nadal koncept arty do nowych uniwersów, a nawet istniejących będą ręcznie robione, bo w nich chodzi nie o ładne arty, tylko o zaprojektowanie czegoś i przedstawienie tego
  • Odpowiedz