Wpis z mikrobloga

@ty3i: Nie widzę nic złego w takiej sukience na wesele, ale ja na weselach się słabo znam. Dowiedz się czy panna młoda nie ma nic przeciwko, to będziesz pewna, że nie będzie później o to bólpupić.
  • Odpowiedz
@ty3i: Praktycznie pełna dominacja czerni u kobiet na weselu będzie miała raczej negatywny wydźwięk, taki faux paux.

Dla osób, które zaraz mi napiszą, że to jak się ubiera to jego sprawa - to prawda, to sprawa każdego z nas. Ale jeśli na pogrzebie facet ubierze się w kolorze jasnym, a na weselu laska ubierze się na czarno to nie dziwmy się, że te osoby mogą być obgadywane i ktoś może się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ty3i: ja tam się nie znam, ale taka czarna, o ile to nie jakaś "nowoczemsna" wersja wesela typu posiadówka przy stole za to bez jakiegokolwiek ruchu, to będzie średnio w tańcu.
Z drugiej strony, przyjęło się, żeby na jasno to była tylko panna młoda, zaś reszta w jakichś ciemniejszych kolorach.

W skrócie wszystko zależy od pary młodej- jak to jakieś konserwy to ubierz się jak swoja matka gdy była zapraszana na
  • Odpowiedz
  • 9
@ty3i przyjęcie weselne to jedna z okazji, która ma dość jasno ustalony dress code (trochę jak rozmowa kwalifikacyjna do pracy biurowej), zarówno tkanina jak i kolor nie nadają się na takie wydarzenie. (Czarny garnitur u mężczyzny też się nie nadaje jakby co)
Jak dla mnie ubranie stosowne do okazji jest jednym z elementów dobrego wychowania i okazanie szacunku do osób, które Ciebie goszczą. Jako panna młoda i gość miałabym to w dupie,
  • Odpowiedz
@ty3i: Jak ją "rozweselisz" jakimiś dodatkami to tak. Sama czarna kiecka może być rozpatrywana jako kreacja funeralna (tak się ładnie mówi), chociaż takiej nie wypadałoby raczej na pogrzeb, bo jest zbyt odsłonięta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ty3i: Maszy miliard pięćset kolorów do wyboru czemu musisz popełniać foux paux i ubierać kieckę która możesz ubrać na milion pięćdziesiąt innych okazji? Czy baba musi mieć atencję na sobie za wszelką cenę?
  • Odpowiedz
@ty3i ładna ale dość oficjalna? To raczej na jakieś posiedzenie, kolacje, bankiet, ceremonię? Do kościoła czy potańcówkę to chyba poważnie trochę.
  • Odpowiedz
@ty3i: z szacunku do panny młodej bym takiej nie ubrała, chociaż mnie to nie obchodziło kto co założył na mój ślub, ale wiadomo najlepiej spytać u źródła.
Kiedyś jeszcze słyszałam że nie można czerwonej sukienki założyć, bo niby intensywny kolor odwraca uwagę od młodej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ty3i nawet nie wiedziałam, że czarna sukienka to fopa. A co z małą czarną? Biała kojarzę, że nie wypada, choć i tak zawsze jakaś się trafi.

Bardziej jako niestosowna wydała mi laseczka która była w przykrótkiej obcisłej czerwonej sukience. Zbyt duże parcie na atencje, podczas gdy nie o nią w tej imprezie chodziło.

Czarnych garniturów raczej nikt poza wujaszkami anie nosi na wesela. Stosuje się czasami bardzo ciemny granat ale to nie
  • Odpowiedz