Wpis z mikrobloga

Jak tak chwilami czytam te wysrywy, ze na diecie weganskiej nie da sie bialka dostarczyc, ze jest droga, czasochlonna itd to chwilami mam ochote zalozyc tag i pokazywać co jem, sniadanie obiad kolacja ile to ma makro i ile +- zł kosztowało ¯\_(ツ)_/¯

#weganizm #wegetarianizm
  • 84
  • Odpowiedz
@LJBW603: gdzie ja napisałem, że jem mięso? Każde zwierzę ma prawo do życia. Jakbym jadł to raczej już bym nie żył od tego. Najlepiej by było jakby był zakaz spożywania mięsa, ale PiS jest u władzy to chore i głupie społeczeństwo im na rękę
  • Odpowiedz
@shiverr: 70g/2100 zazwyczaj i uwazam, ze jest spoko, wazne zeby byly rozne produkty, zeby sie aminokwasy uzupelnialy. Jak robie dni treningowe to sobie dorzucam +- 30g bialka w proszku (wegańskiego z KFD)
+- 65kg, 182cm

  • Odpowiedz
@LJBW603: i jesli chodzi o kaloryke to 2100, bo czesto cos sobie kupie na mieście, jakieś ciastko, batona inne chipsy i nie chce przesadzać z kcalami.
Od paru miesiecy jestem na takim makro i kcal i czuje sie bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@Stormweaver: naucz sie czytac, ze zrozumieniem. Nie uwazam, zeby mi bylo potrzebne wiecej, jakbym potrzebował to bym zwiększył

Analogicznie jakbym jadł 100g piersi z kurczaka to bym zmienił na 200-300 jakby mi brakowało białka...
  • Odpowiedz
@LJBW603: Szczerze? Załóż i zawołaj. Jestem osobą, która teraz testuje dietę wegetariańską (jednakże bez mleka, bo źle je toleruje) + ryby (czyli ograniczam jedzenie tylko mięsa innych zwierząt niż ryby) i z chęcią bym poczytał o jakiś pomysłach na fajne posiłki.
  • Odpowiedz
@LJBW603: Ale co ty chcesz udowadniać jak dawno jest udowodnione, że o wiele ciężej jest o łatwo-przyswajalne białko (plus inne witaminy i składniki, szczególnie te rozpuszczalne w tłuszczach) jak jesteś na diecie wegańskiej. Nie rozumiem z czym tutaj dyskutować ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@open_or_die: Przestaw się na dietę wegetariańską + ryby. Z diety wypadnie ci tylko i wyłącznie klasyczne mięso, natomiast brakujące witaminy i związki odżywcze będziesz czerpał bezpośrednio z produktów odzwierzęcych jak jajka, sery, mleko itp.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz

gdzie ja napisałem, że jem mięso? Każde zwierzę ma prawo do życia. Jakbym jadł to raczej już bym nie żył od tego. Najlepiej by było jakby był zakaz spożywania mięsa, ale PiS jest u władzy to chore i głupie społeczeństwo im na rękę


Widzę, że jedzenie trawy nie jest najlepsze dla mózgu, skoro Ci po niej tak odwala, że chcesz zakazywać czegoś innym. Mnie nie obchodzi na jakie pastwiska chodzisz, Ty
  • Odpowiedz
ile g białka na ile kcal wychodzi w Twojej diecie?

70g/2100 zazwyczaj

Jak robie dni treningowe to sobie dorzucam +- 30g bialka w proszku


@LJBW603: moment, ty nie potrafisz nabić 100g białka bez prochu i chcesz dawać rady innym jak to łatwo nabijać białko na diecie wegańskiej? xD
  • Odpowiedz